Tag Archives: składki

Czym zajmuje się aktuariusz i w jaki sposób nim zostać?

W obecnych czasach istnieje niezwykle dużo nowoczesnych zawodów. W zasadzie mało kogo intryguje kwestia, że ktoś zarabia spędzając czas w mediach społecznościowych. Są też inne różnorodne zawody, które wytworzyły się przez potrzeby obecnych czasów. Jednym z takich zawodów jest aktuariusz, zajmujący się profesjonalnym funkcjonowaniem w branży matematyki finansowej oraz ubezpieczeniowej. Zazwyczaj zatrudniają go agencje ubezpieczeniowe.

Jaka jest struktura organizacyjna przedsiębiorstwa?

Musimy zaznaczyć jak ma działać nasza firma
Jeżeli chcemy otworzyć własną firmę, to powinniśmy się namyślić na jakich zasadach powinna ona działać, czy chcemy mieć współpracowników, czy pragniemy jej współrządzenie powierzyć kolejny, czy sami planujemy decydować o tym co jej dotyczy. Musimy zaznaczyć jak zapłacić składki zus, jaki podatek musimy zapłacić, a również jak rozliczać się z odmiennymi urzędami, bo jedynie wówczas będziemy posiadali gwarancję, że wszystko będzie w porządku.

W jaki sposób sprawnie uzupełnić różnorodne druczki? Sprawdzamy o jakich formalnościach nie wolno zapominać!

Dla większości osób obowiązek wykonywania różnych formalności jest prawdziwą mordęgą. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, iż z wszystkimi druczkami nigdy nie jesteśmy sami, gdyż zawsze możemy zapewnić sobie pomoc profesjonalistów. Dla osób, które szczególnie nie lubią przebywania w zatłoczonych urzędach, świetnym rozwiązaniem jest bankowość elektroniczna, za pomocą której możemy załatwić wszystkie ważne sprawy bez wychodzenia z domu.

Z czym związane są problemy z wyborem właściwego formularza PIT 2016

Wypełnienie formularza PIT może być niezwykle kłopotliwe, szczególnie jeżeli robimy to pierwszy raz. Łatwo pogubić się w zróżnicowanej ilości potrzebnych formularzy, a kiedy już odnajdziemy ten właściwy, może być trudno zgadnąć, co wpisać w którą rubrykę formularza

Zasiłek macierzyński oraz działalność gospodarcza, TAX FREE i kalkulator odsetek ZUS – co wskazane jest wiedzieć

Kobiety, jakie prowadzą prywatną działalność gospodarczą, posiadają pełne prawo do odbierania zasiłku macierzyńskiego. Jednak powinno się wiedzieć, że wielkość zasiłku jest zależna nie od dochodów z działalności gospodarczej, ale od opłacanych składek. W Internecie możemy aktualnie odszukać dużo ważkich wiadomości dotyczących tematu zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, między innymi w rozlicznych źródłach czytujemy, iż konieczne jest płacenie składki na ubezpieczenie chorobowe, gdyż od tego naturalnie jest zależna wielkość takiego zasiłku. Analogicznie, im większe składki na ubezpieczenie chorobowe, tym większy zasiłek dostaniemy.

Co koniecznie trzeba znać, pragnąc się właściwie wywiązać z rozliczenia corocznego ze Skarbowym Urzędem?

Nowy rok przynosi kolejne podatkowe zmiany. Wśród tego typu zmian znajduje się zmiana właściwości urzędu skarbowego dla celów VAT. Pewna część podatników zostanie zobligowana do zmienienia dotychczasowego Skarbowego Urzędu.

Zagadnienia z obszaru ubezpieczeń – w jakim celu dobrze jest je znać?

W dzisiejszych czasach spotyka nas coraz to więcej incydentów, w jakich znajomość pewnych zagadnień jest niesłychanie przydatna. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i prowadzących swoją działalność gospodarczą.