Śnieżne szaleństwo czas zacząć.

Zimowa pora roku wciąż trwa, jest to doskonały czas dla fanatyków zimowego szaleństwa. Stoki narciarskie w Zakopanem mają prawdziwe natarcie narciarzy. Nic to zaskakującego, warunki bowiem na zimowe eskapady są bardzo dobre.

Zakopane – kolebka narciarskiego szaleństwa.

Wyprawy w góry

Źródło: http://www.citypictures.net/

Zakopane określane zimową stolicą Polski, jest drugim pod względem wielkości częścią Podhala. Położone w Rowie Podtatrzańskim u stóp Tatr na wysokości 750–1126 m nad poziomem morza. Co roku na najsłynniejszej skoczni Zakopanego – Wielkiej Krokwi, odbywają się zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich, miały miejsce tutaj również zawody w narciarstwie klasycznym.

Czego mogą spodziewać się narciarze?

Nie będzie przesadą stwierdzić, że w sezonie zimowym termin narty zakopane jest częzakopane hotele w zakopanem w centrumyszukiwane przez użytkowników internetu niż najpopularniejsze nazwy młodzieżowych zespołów czy imiona przystojnych aktorów. Właściciele prywatnych ośrodków wypoczynkowych w Zakopanem mogą spać spokojnie – prognozy pogody szacująduże opady, co gwarantuje ośnieżone stoki i pełne wyciągi narciarskie Zakopane, a co się z tym wiąże – dużo klientów.
Dla amatorów zimowego wypoczynku przygotowano wiele stoków i tras narciarskich o zróżnicowanej trudności.

Jakie trasy narciarskie znajdują się blisko Zakopanego?

Zakopane oferuje kompleksy narciarskie takie jak Harenda Zakopane, Witów ski czy Polana Szymoszkowa Zakopane. Miejsca te oferują wyciągi linowe, krzesełkowe i orczykowe.

Narty biegowe, biegówki

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Pamiętajmy odwiedzając stoki narciarskie w Zakopanem o zachowaniu bezpieczeństwa i sprawdzaniu pogody. Zimowe szaleństwa wymagają kondycji, przygotować się powinniśmy do nich dużo wcześniej, ćwicząc w czasie całego roku i wzmacniając mięśnie. Nie należy także przeceniać swoich umiejętności, nasz błąd może skończyć się niebezpiecznym złamaniem.

Każdy fan zimowych wojaży odnajdzie w Zakopanem coś dla siebie. Dla tych którzy, nie potrafią brać udziału w śnieżnych wojażach i szaleć na łyżwach czy nartach, Zakopane ma w ofercie alternatywne atrakcje. Możemy spędzić przyjemnie czas w pubach i restauracjach, delektując się grzanym winem i ciepłą szarlotką, podziwiając śnieżne krajobrazy za oknem (strona internetowa tutaj).

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes