Solidne buty do zadań specjalnych. Czym się sugerować przy ich zakupie?

buty
Chyba każda pani w swojej garderobie ładne butki na co dzień, wysokie szpilki na specjalne wyjścia, baleriny, czasami również kilka par butów sportowych. Jednakże nie każda ma buty specjalistyczne, potrzebne do uprawiania sportów (wspinaczka, jazda konna) albo zimowe buty traperki na ekstremalnie niskie temperatury. Czym się kierować przy kupnie tego typu obuwia?

buty do wspinaczki górskiej
Autor: nie
Źródło: pixabay.com
GDy chodzi o obuwie wspinaczkowe, warto sprawdzić oferty firm, które robią takie obuwie od lat i faktycznie produkują obuwie odpowiadające wymaganiom sportowej wspinaczki. Takim przedsiębiorstwem jest Rock Pillars, której buty do wspinaczki produkowane są w oparciu o innowacyjną technologię i wieloletnią znajomość branży. Stale marka Rock Pillars nie przestaje pracować nad praktycznymi rozwiązaniami technologicznymi, profilami i typami gumy. Dzięki dobrej budowie i użytym materiałom, buty Rock Pillars niwelują przeszkody we wspinaniu się – http://www.wgl.pl/buty-wspinaczkowe-rock-pillars-crest-lu.html. Czy dzięki tym zaawansowanym technologiom cena tego typu butów jest kosmicznie duża? Raczej nie. Jest optymalna, a z pewnością adekwatna do jakości tego obuwia. Bardzo podobnie, jak buty Rock Pillars, buty traperki albo trekkingi powinny być mocne i wytrzymałe, a użyte do ich produkcji materiały – solidne i sprawdzone. W traperach trzeba pochodzić chwilę po sklepie, aby przekonać się, że buty naprawdę dobrze trzymają kostkę i są mocne i twarde, ale nie tak sztywne, iż ranią nam stopy przy każdym kroku. Trapery, tak jak buty Rock Pillars, muszą mieć podeszwę z bieżnikiem. Oczywiście bieżniki się różnią, ale to bardzo ważne, by zwrócić na niego uwagę. Od tego zależy, czy będziemy się ślizgać, czy nasze kroki będą pewne. Podobnie jest z wiązaniami i szyciami – szyte buty o poprawnie przystosowanych sznurowadłach będą służyć bez problemu przez wiele lat i zdadzą egzamin w każdych warunkach.

wspinaczka górska
Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com
Trudno być wprawionym w kupowaniu butów do zadań specjalnych, gdy kupuje się je raz na jakiś czas, więc dobrze jest koncentrować się zawsze na materiale, z którego są zrobione, szyciach, stabilnej podeszwie, gwarancji jakości od producenta i cenie. Jeżeli tylko możemy obuwie przetestować – zróbmy to. Będziemy mieć pewność, iż kupujemy idealny model. I nie bójmy się pytać sprzedawcę o ich szczegółowe cechy. Te buty mają nam służyć przez wiele lat.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes