Spokojny sen to podstawa do rozpoczęcia udnego dnia

Po intensywnej pracy i codziennych napięciach każdy marzy o spokojnym śnie w superwygodnym szerokim łóżku w zaciszu sypialni. Badania naukowe dowiodły, że to właśnie odpowiednio długi sen przy zachowaniu prawidłowego ułożenia ciała jest gwarantem regeneracji, optymalnych procesów pamięci i zdrowia całego organizmu. Można się spierać, czy idealne warunki snu zapewni nam kołdra w poszewce z satyny czy z nakrochmalonej bawełny.

Jednak podstawą idealnego wypoczynku są materace do spania, wykonane z atestowanych produktów i dostosowane do nich dostatecznie duże łóżko, którego solidna rama i właściwie zamontowany stelaż nie spowodują odkształcenia się materaca, umożliwiając mu zbawienne działanie na nasz kręgosłup i mięśniowy. Jeśli już posiadamy łóżko, powinniśmy dostosować ciężar nowego materaca do jego ramy. Idealnie jednak, jeśli planujemy zakup nowego łóżka, bo wtedy możemy bez żadnych ograniczeń wybrać idealny dla nas materac, którego łóżko będzie estetycznym dopełnieniem.

Podstawa to solidny sprzedawca

SULTAN FLOKENES

Autor: www.ikea.pl

Aby nabyć idealny materac, powinniśmy odwiedzić dobry sklep meblowy z osobnym działem przeznaczonym na łóżka do sypialni i specjalistyczne materace. Tego typu centra sypialniane bez problemu znajdziemy w dużych miastach. Musimy tylko wpisać w google np. hasło: sklep meblowy Kraków i otrzymamy ich listę.

Fachowy sklep (oferta) nie sprzedaje produktów jednego producenta materaców, więc sprzedawca pomoże nam dostosować jakość materaca do zasobów naszego portfela, gdyż w tym wypadku jakość zależy od ceny. O dziwo jednak lepiej sprawić sobie jak najlepszy materac, a zdecydować się na średniej klasy łóżko. Aby mieć gwarancję, że kupiony przez nas łóżko będzie pasowało do wystroju naszych wnętrz mimo ciągłych zmian wnętrza, wybierajmy lepiej łóżka drewniane, bo takie możemy szybko dostosować do naszych ewaluujących gustów, stosując różnego typu barwne lakiery.

A może materac sprężynowy?

łóżko

Autor: Fabryka materacy Janpol
Źródło: Fabryka materacy Janpol

Optymalny dla naszego zdrowia materac nie powinien być zbyt twardy, bo może to negatywnie wpłynąć na nasze krążenie i wywoła poranne zdrętwienie mięśni. Dlatego istotne jest, co wypełnia materac – pianka poliuretanowa, włókna kokosowe, filc czy inny wypełniacz. Pokrowiec materaca powinien być wyprodukowany z łatwej do czyszczenia bawełny i być przyjazny dla alergików. Jeśli decydujemy się na materac sprężynowy, zdecydujmy się raczej na typ kieszonkowy, a nie bonelowy.

Sprężyny w takich materacach mają małą średnicę, a każda znajduje się w osobnej kieszonce, co powoduje, że działają oddzielnie, zapewniając lepszą sprężystość. Ogólna zasada głosi: im więcej sprężyn przypadających na 1 metr kwadratowy, tym lepszy, o większej sprężystości materac.

Jeżeli interesuje Cię takie zagadnienie, kliknij ten link i zdobądź użyteczne szczegóły (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-wroclaw/). Warto zbadać omawiany w tym miejscu temat dokładniej.

Lateks wypełniający wnętrze kieszonek sprawdza się lepiej od pianki.

Lateksowy sen

Materace lateksowe to syntetyczne połączenie naturalnego kauczuku z mleczkiem kauczukowym poddanym wulkanizacji. Doskonale dostosowują się do naszego ciała, a zarazem nie ulegają odkształceniom wraz z upływem czasu użytkowania. Znakomicie nadają się do łoża dla dwojga, sprawdzają się również w przypadku regulowanych stelaży łóżek. Ich jedynym mankamentem jest cena, ale warto przeznaczyć na nie pieniądze – w końcu smaczny sen jest na wagę złota.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes