Sposoby pozbywania się

We współczesnych czasach mamy styczność z bardzo dużym naciskiem na podkreślanie kobiecej urody. Powstały kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. W obecnych czasach panuje moda na bezwzględne usuwanie włosów z nóg, pach, a czasem również z okolic bikini oraz rąk. Nieakceptowalny jest również tzw. wąsik, który częstokroć jest zmorą setek kobiet. W odpowiedzi na takie a nie inne zapotrzebowanie powstało bardzo wiele sposobów na to, jak sobie radzić z niechcianym owłosieniem.

depilacja laserowa

Autor: Elite
Źródło: Elite

Najpowszechniejsze są na pewno maszynki i pianki do golenia. Jest to sposób szybki i bezbolesny. Zabieg golenia możemy wykonać samodzielnie w domu, wystarczy że uprzednio pójdziemy do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i nabędziemy dobrą maszynkę oraz krem. Minusem tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, w zależności od cech indywidualnych zabieg ten będziemy musiały powtarzać co kilka dni. We własnym domu możemy również wykonać depilację za pomocą depilatora. W odróżnieniu od maszynki nie ścina on włosów, lecz usuwa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i utrzymuje się nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia należy się najpierw z nim oswoić oraz zaakceptować pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym kolejnym razem włoski będą słabsze, dzięki czemu dyskomfort będzie o wiele mniejszy. Innym, podobnie skutecznym sposobem usuwania owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, tak samo jak depilator wyrywają włosy wraz z cebulkami. Tego typu zabiegi warto jednak wykonywać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, co wiąże się z tym iż są one stosunkowo drogie, zależnie od tego jaką powierzchnię ciała chcemy wydepilować. Zwykle są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ wykonywane przez specjalistę trwają o wiele krócej. Jeżeli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, należy zastanowić się nad depilacją laserową. Wykonuje się ją w specjalistycznych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – laser diodowy bikini warszawa, doprowadzającej do obumarcia włosków. Wadą tej metody jest zapewne jej cena, gdyż jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich należy kilka.

bikini

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednakże bardzo długotrwały i pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia na zawsze. Zanim zdecydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie dobrze jest wykonać odpowiednie rozeznanie przynajmniej w Internecie, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’otrzymamy szereg wyników oraz fotodepilacja vectus warszawa. Bez względu na to, którą metodę wybierzemy, powinnyśmy dodatkowo odpowiednio zadbać o pielęgnacje miejsc, które poddajemy tym zabiegom. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz może powodować podrażnienia. Warto zatem wykonywać te zabiegi z rozwagą oraz zatroszczyć się o dokładne nawilżenie.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes