Sprawdź czym jest etyka biznesu oraz o czym powinien pamiętać każdy właściciel firmy

biznes, biznesmani
Na obecną chwilę mało chlebodawców dba o dobro osób, jakie od wielu lat pracują w danej firmie na wakacie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że aktualnie wszyscy nakręceni są wyłącznie na profit. Sporo ludzi dąży do celu po trupach, nie zwracając na to najmniejszej uwagi. Na nieszczęście jest to częsta praktyka, głównie w wielkich zakładach pracy i korporacjach, w jakich zadowolenie pojedynczego pracownika nie jest brane pod uwagę.

biznes, praca
Źródło: flickr.com
Od dłuższego czasu modne jest powiedzenie etyka biznesu, jakie tyczy się zagadnień moralnych występujących w biznesie (etyka biznesu). Kluczowym przesyłem jest to, iż to ekonomia powinna posłużyć nam, a nie na odwrót. Ten podstawowy wniosek jest niejednokrotnie pomijany przez przedsiębiorców, jacy wyłącznie pragną osiągnąć przychód. Jeżeli zdaje nam się, iż naszego managera interesują jedynie finanse to powinniśmy jak najprędzej ustąpić z danej posady. Nie ulega wątpliwości, że uda nam się znaleźć coś ciekawszego, a nie będziemy musieli męczyć się z trudnym i zarazem nieprzyjemnym dyrektorem. Dla osób ambitnych najdoskonalszym pomysłem będzie wtedy założenie swojej firmy. Jest to fenomenalna możliwość, gdyż będziemy szefem sami dla siebie. Musimy jednak pomnieć o tym, iż wtedy będziemy mieli zdecydowanie więcej obowiązków. Każda osoba zajmująca się sprzedażą musi rozeznać się co to jest deklaracja VAT, kto ją musi dostarczyć , a także jak często warto ją rozwiązywać. Detalów na ten temat dowiemy się na branżowych stronach internetowych (przeczytaj więcej o deklaracji VAT), gdzie jest to wytłumaczone od A do Z.

finanse, biznes
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczy samej możemy też przeczytać ustawę, która tyczy się tego tematu. Z pewnością zaciekawi nas zwłaszcza załącznik nr 11 do ustawy o VAT, jaki tyczy się wykazu wszelkich towarów, o których mowa w paragrafach danej ustawy (załącznik nr 11 do ustawy o vat). Jeśli Pragniesz otworzyć własną firmę to w pierwszej kolejności skonsultuj się z radną prawnym, tak aby wyłożył Ci jakie formalności jesteś zobowiązany załatwić. Prawdopodobnie okaże się, że jest ich niewiele, jednak nie uregulowanie jednej z nich może być powodem ogromnych kłopotów w późniejszym czasie. Jeżeli odwiedzisz prawnika to każdą rzecz będziesz miał porządnie objaśnione.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes