Sprawdzone metody kierowania pracownikami w firmach, zalety i wady outsourcingu pracowniczego

branża IT
Najbardziej popularnymi formami metodami w naszym kraju są różnego rodzaju formy umów podpisywane z właścicielami firm. Większość zatrudnionych chciałaby mieć zatrudnienie na pełnym etacie, lecz nasi pracodawcy lubią naciągać prawo i z kolei oni chętnie zatrudniają na rozmaite umowy o dzieło i zlecenia.

branża IT
Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach coraz bardziej popularna stała się kolejna forma na nawiązywanie stosunku pracy z pracownikami (zobacz ile dni na dostarczenie l4), to znaczy outsourcing pracowniczy. Taka forma współpracy między pracownikami oraz pracodawcą jest bardzo popularna w krajach zachodnich, i nasze krajowe firmy również się do niej przekonują. Powstaje coraz więcej specjalistycznych agencji oferujących wynajem pracowników, zwiększa się także liczba osób, jakie zdecydowały się z nimi współpracować. Wszystko to sprawia, że ten segment rynku rozwija się bardzo szybko, i wszyscy dostrzegają zalety i korzyści, jakie płyną z takich rozwiązań. Szczególnie chętnie z tego typu możliwości zaczęli korzystać studenci, bo oni mają możliwość w elastyczny sposób dysponować swoim czasem, a nie zawsze będą mieli możliwość podpisania stałej umowy.

dodatkowe info
Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

W praktyce wynajem pracowników polega na tym, że zatrudniani są oni w firmie która takie usługi oferuje, i wykonują powierzone zadania dla jej kontrahentów. Dla firm, jakie wynajmują w taki sposób pracowników jest to bardzo praktyczna sytuacja, nie muszą zapewniać całej otoczki kadrowo-płacowej.

Wypłata pensji, zwolnienia chorobowe i urlopy, a także inne sprawy które się wiążą z zatrudnieniem będzie leżała po stronie firmy, jaka organizuje taki wynajem. W rzeczywistości można dzięki takiej formie dużo zaoszczędzić, szczególnie w przypadkach pracy sezonowej. W wielu firmach w pewnych okresach czasu będzie potrzebna większa liczba pracowników, jednak danie im stałej umowy nie byłoby opłacalne z tego powodu, że przez resztę czasu nie mieliby czym się zajmować. I właśnie w takich sytuacjach bardzo dobrze będzie się sprawdzał outsourcing pracowniczy, na okres większego zapotrzebowania wynajmuje się pożądaną ilość ludzi, a po skończeniu zaplanowanego okresu czasu kończą oni po prostu swoją pracę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes