Sprzęt turystyczny – dlaczego nie warto na nim oszczędzać? Kilka słów o tym, jak wybrać buty, plecak oraz namiot

Masz w planach dalszy wyjazd? Biwak? Wypad w góry? Wobec tego przymusowo powinieneś zaopatrzyć się w solidny sprzęt. Buty, namiot, plecak – bez tego się nie obejdziesz. I nie mogą to być byle jakie przedmioty. Nie chcesz przecież chyba, aby jakaś z tych rzeczy nagle rozleciała Ci się na pustkowiu, gdy do najbliżej położonego sklepu czy na pobliski przystanek będziesz miał chociażby kilka kilometrów, a pogoda niespodziewanie będzie się psuć?

Właśnie. Z tego powodu nie oszczędzaj. Zainwestuj w pewny sprzęt robiony przez specjalistyczne marki, co do którego będziesz pewien, że nie rozczaruje Cię w najmniej odpowiedniej chwili. Wielu podróżników poleca np. plecaki 4f. Podobno nie dość, iż są one pakowne, to w dodatku niezmiernie wygodne, a także wytrzymałe na trudniejsze warunki pogodowe. Firma 4f (kilknij tutaj) nastawiona jest na tworzenie produktów przeznaczonych dla aktywnych ludzi, którym niestraszne deszcz, burza lub nawet grad albo śnieg. Jednakże właściwy plecak to tylko część sukcesu. Równie istotne są buty, a przekonasz się o tym już po kilku km wędrowania. Wyłącznie bardzo niedoświadczona oraz pozbawiona wyobraźni osoba na daleką wyprawę założy trampki. Wszyscy się orientują, że obuwie powinno być przystosowane do typu podłoża.

Sprawdź, co opublikowano w najświeższej ofercie (https://www.coraltravel.pl/Bu%C5%82garia/Burgas/hotel/NESSEBAR_BEACH/6558/40-1380-24FF.html) – to również odnosi się do tej samej kwestii, więc zapewne też Cię zaintryguje.

W góry trzeba więc zabrać takie, które będzie sięgało za kostkę i w ten sposób zabezpieczy naszą nogę przed urazami. Idealnie, żeby buty były również wodoodporne, a ich podeszwa gruba i odporna na poślizg.

nasza oferta

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie tego typu obuwie nie jest niedrogie, podobnie zresztą jak plecaki 4f, ale za to z reguły starcza na dość długo. Takiego zakupu dokonujemy raz na parę lat, przebolejmy zatem te kilkaset złotych i miejmy za to pewność, iż gdy nadejdzie trudniejszy moment, buty nas nie zawiodą.

Następna kwestia – namiot. Jeśli będzie nam potrzebny, także porządnie zastanówmy się nad jego wyborem. Przecież nie chcielibyśmy w czasie deszczu nagle stracić dachu nad głową, prawda? Zdecydujmy się więc na mcny, wodoodporny oraz odrobinę większy niż uważamy, że nam starczy. Prócz nas bowiem muszą się w nim zmieścić także wszystkie nasze bagaże.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes