Stawiamy swój wyśniony budynek mieszkalny – wszystko co powinno się wiedzieć w tym temacie.

dom na wiosce
Wiele osób myśli o własnym domu, i sporo z nich w pewnym momencie te pragnienia chce zrealizować. W praktyce czasami dużo drożej może wyjść zakupienie niewielkiego mieszkanka w dużym mieście, niż postawienie niewielkiego domu na peryferiach. Oczywiście wyprowadzenie się kilkanaście kilometrów za miasto będzie się wiązać z koniecznością dojazdów, lecz jednak jest się zupełnie niezależnym i ma się swój własny kawałek działki.

nowo wybudowany dom
Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wybudowanie domu, a później jego urządzenie wymaga znacznie więcej załatwiania, niż zakup mieszkania.sprawdź tu tynk betonowy tynk betonowyPrzede wszystkim trzeba zacząć od wyszukania ziemi, a co za tym idzie wyboru miejscowości, w której zamierza się spędzić dalszą część życia. Ceny działek są bardzo różnorodne, lecz generalnie zasada jest taka, że im bliżej centrum tym jest drożej.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to wejdź na adres tej strony (https://www.screenpol.com.pl/sita-stalowe/) i tam znajdziesz znacznie więcej szczegółowych treści.

Niektórzy szczęśliwcy otrzymują ziemię od rodziny, ale zdecydowana większość ludzi będzie ją jednak musiała kupić.

Po wyborze działki nadchodzi pora na pozałatwianie wszystkich planów i pozwoleń. Trzeba sobie na to zarezerwować pół roku, gdyż niestety pomimo obietnic polityków nadal załatwienie pozwoleń na budowę to droga przez mękę. W międzyczasie można poszukać ekipy, która dom postawi, zakupić potrzebne materiały (przykład: budowlane dachy i rynny), i na koniec przemyśleć wykończenie wnętrza. Przy sprawnej ekipie budowa samego budynku powinna trwać nie dłużej niż pół roku, i nareszcie po tym czasie będzie można zacząć meblować swój nowo wybudowany dom i wnętrze.

A do wykańczania jest całkiem sporo. Trzeba będzie zrobić tynki, w łazience i kuchni kafelki, pomalować ściany i zrobić podłogi. Kolejnym etapem będzie zakup mebli do kuchni i pokojów, zawieszenie i poukładanie licznych lampek, karniszy i półek, i wreszcie będzie można zacząć mieszkać w swoim nowo wybudowanym domu. Wielu ludzi boi się takiej decyzji, bo przeraża ich liczba spraw, które należy załatwić, a oprócz tego wydatki, jakie się z tym wiążą. Jednak mieszkanie w swoim domu większości z nich rekompensuje ogrom zamieszkania przy stawianiu. Zajrzyj tutaj, być może znajdziesz coś dla siebie – dobra lektura na temat.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes