Stawiasz dom? Przygotuj grunt

budowa domu
Każdego, kto zamierza zbudować dom, czeka przygotowanie terenu pod wykonanie nowego obiektu. W jaki sposób przygotowuje się teren pod zabudowę a także w którym momencie można zarządzić takie działania?

Jeżeli zależy nam aby budowa przebiegała szybko i bez zakłóceń, konieczne jest podjęcie pewnych działań.

technologia modułowa
Autor: TEKTUM
Źródło: TEKTUM

Każdy budynek wydaje się tak trwały, jak jego fundamenty. By móc zbudować fundament, trzeba najpierw przeprowadzić badanie właściwości fizycznych gruntu (więcej: zagęszczanie gruntów). Dane, które otrzymujemy po zbadaniu gruntu, umożliwiają nam określenie obciążeń, co z kolei jest podstawą do właściwego zaprojektowania fundamentów budynku. Czasem występują podłoża, które są mało zwarte i trwałe. Posadowienie budynku, na takim terenie jest możliwe dzięki uprzednim wzmocnieniu. Wtedy niezbędna okaże się pomoc ekspertów. Wzmacnianie gruntów, firma może przeprowadzić za pomocą ubijaków mechanicznych tudzież ręcznych. To najczęściej wybierana metoda. Jeżeli nośność gruntu jest zbyt mała, a wynika ona z wilgotności gruntu, możemy zagęścić go żwirem lub drobnymi kamieniami ubijanymi warstwami. Zagęszczanie gruntów może nastąpić także przez zastrzyki z zaprawy cementowej. W tym celu wbija się na właściwą głębokość w grunt tzw. Zastrzyki dogruntowe, do jakich przewodami gumowymi doprowadza się pod ciśnieniem płynną zaprawę cementową.

By poszerzać wiedzę w tym dziale – kontynuuj poznawanie (http://www.instal-bud.biz/przeciski-pod-drogami.html) kolejnych ciekawych treści w różnych postach. Kliknij w podany link i studiuj bez ograniczeń.

Zaprawa ta wypełnia przestrzenie międzycząsteczkowe w gruncie, zwiększając jego szczelność oraz wytrzymałość.

Na ogół obszar na którym ma powstać inwestycja nie jest zabezpieczona, rosną na niej krzewy, drzewa oraz trawa. W wielu przypadkach nie posiada też podłączonych mediów. Trzeba zatem zmienić ten stan rzeczy, w celu by rozpocząć stawianie naszego wymarzonego domu. Pamiętajmy więc, aby teren ogrodzić. Uchroni to robotników przed możliwymi urazami. Ogrodzenie zabezpieczy także nas – inwestora. Nieupoważnione osoby mają wówczas utrudniony dostęp do działki.

Aby prowadzić dalsze prace, wskazane jest także by zapewnić odpowiedni dojazd na plac budowy, albowiem ciężki sprzęt budowlany powinien mieć zapewniony bezproblemowy dojazd na działkę.

Źródło:

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes