Używanie perfum jest popularne, lecz bardziej sięgają po nie kobiety. To raczej normalne, ale czym tak naprawdę są perfumy?

perfumy Hugo Boss
Niektórzy z nas nie mogą wyobrazić sobie życia bez perfum. Są konieczne w wielu sytuacjach, mogą oddziaływać na zmysły mocniej nawet niż wygląd czy ubiór. Przeważnie jednakowoż stanowią najlepsze dopełnienie naszej elegancji lub spontaniczności. Z perfumami, jak z każdą rzeczą możemy przedobrzyć, więc powinniśmy uważać, aby nie pachnieć zbyt mocno, bo to też nie jest po prostu pozytywne.

Hugo Boss
Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej, dobrze wybrane perfumy, jak hugo boss perfumy damskie z pewnością będą idealne dla wielu kobiet. Czym są w ogóle perfumy, niektórzy się zastanawiają? Perfumy to faktycznie mieszanina różnych związków zapachowych, nazywamy je olejkami zapachowymi. W ich składzie znajdziemy także środki homogenizujące orazwzmacniające, jest też rozpuszczalnik, jest nim najczęściej etanol albo mieszanka lekkich alkoholi alifatycznych. Jesteśmy w stanie także podzielić pod kątem ilości rozpuszczalnika, gdyż otrzymamy wtedy perfumy właściwe, tak zwane ekstrakty perfum, wody perfumowane czy wody toaletowe – doczytaj tu.

perfumeria
Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com

Po nałożeniu ich na powierzchnię ciała najważniejsza substancja, może to być na przykład alkohol etylowy, ale też olejek sandałowy, błyskawicznie wchłania się w skórę. Dzięki temu na jej powierzchni zostają jedynie olejki zapachowe i środki wzmacniające.

Jeśli absorbują Cię opisane w niniejszym materiale tematy i masz chęć zobaczyć większą ilość wiadomości na tego typu temat – kliknij tu klimatyzator pokojowy.

Uwalniane są więc do powietrza i przez to mamy wrażenia węchowe. Jak uzyskujemy olejki zapachowe? Można je uzyskać przez destylację z parą wodną. Jest to w sumie jeden ze sposobów, gdyż w grę wchodzi także ekstrakcja i zatężanie składników zapachowych z różnorodnych części roślin, dobry są kwiat jaśminu czy liście mięty. Częściej jednakże miesza się różnorodne syntetyczne związki chemiczne posiadające różne zapachy. Perfumy odnajdują się w wielu sytuacjach, często są to zdarzenia oficjalne, wtedy na przykład najlepiej odnajdują się paco rabanne damskie.

Z drugiej strony, większość kobiet używa perfum w w wielu sytuacjach, by dodać sobie atrakcyjności, najzwyczajniej poczuć się lepiej. Mężczyźni w tej dziedzinie odstają, lecz i wtej sytuacji powoli się to zmienia. Jest przecież tak dużo cudownych męskich zapachów, że czasem trzeba tak naprawdę z nich skorzystać.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Przeloguj więc do nowego tekstu i dowiedź się jakie dodatkowe źródło stało się naszą inspiracją. Miłej lektury!

I nie tylko korzystnie robić to przed randką, w wielu okolicznościach jest to wskazane. Jak widać jednak, mężczyźni także zaczynają bardziej o siebie się troszczyć, choć czasem robią to aż nadto przesadnie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes