Stylowo urządzane mieszkanie

Piękne mieszkanie to nie tylko dogodne lokum w dobrej lokalizacji. Ogromnie ważne jest dopasowanie do siebie każdego, nawet najdrobniejszego detalu. Elementy umeblowania powinny tworzyć całość z barwą ścian i oknami, światło powinno być najstaranniej dopasowane, a ponadto należy dobrać odpowiednie karnisze i zasłony. Wszelkimi takimi kwestiami zajmują się dekoratorzy wnętrz, których wysiłek jest stale niedoceniany.

Jeśli jednak dysponuje się niewielkim nadmiarem pieniędzy, warto skorzystać z ich usług. Są oni w stanie zaproponować kompletne projekty wykończenia wnętrz , bądź zaadaptować pomieszczenie na życzenie klienta.

Trendy dotyczące mieszkań

Autor: Komandor

Stale najmodniejsze jest tradycyjne urządzenie domu – stonowane odcienie brązów i beżu, meble z drewna, obrazy i drewniane panele podłogowe. Coraz więcej ludzi decyduje się jednak na nowoczesne wykończenie mieszkania. Jest to absolutne przeciwieństwo stylu klasycznego – jasne barwy, elementy wykończenia ograniczone do minimum i nowoczesne elementy umeblowania. Takie mieszkanie (nieruchomości gdynia) może być jednak problematyczne w standardowym porządkowaniu. Wszelkie nieczystości są bowiem bardziej widoczne na jasnych blatach i podłogach. Hitem w ostatnim czasie jest usiłowanie połączenia obu najczęściej występujących stylów wykończenia pomieszczeń – połączenie ciepłych barw stylu klasycznego i minimalizmu stylu nowoczesnego.

Gdzie urządzają się najlepiej?

W paru miejscach w Polsce możliwe jest odbycie studiów przygotowujących do pracy jako dekorator wnętrz. Są to studia głównie w ramach uczelni plastycznych. W tych miejscach działają agencje dające pracę przedstawicielom tego zawodu. Wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładową frazę „dekoratorzy wnętrz Warszawa” (przykładowy wynik ) można uzyskać listę takich placówek w pobliżu stolicy.

Usługi dekoratorów nie należą do szczególnie drogich. Przy urządzaniu mieszkania najbardziej kosztowne są meble i dodatki, powinno się więc zachować umiar, a meble kupować z drugiej ręki. Oszczędzić można także zachowując oryginalne elementy wykończenia. Zawsze można skorzystać z usług dekoratora wnętrz podczas urządzania pojedynczego wnętrza i w późniejszym czasie na własną rękę spróbować urządzić pozostałe pomieszczenia. W takim przypadku jest jednak możliwość pominięcia istotnych szczegółów, które profesjonalista natychmiast spostrzeże.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes