Styropian, znakomity termoizolacyjny, powszechnie stosowany w budowlance

dom
Decydując się na budowę domu, wielokrotnie stajemy przed dylematem wyboru technologii i materiałów, o których zbyt wiele nie wiemy lub na których się zupełnie nie znamy. Budując dom pragniemy, aby ten dał nam jak najwięcej satysfakcji i był jak najekonomiczniejszy w użytkowaniu.

termoizolacja
Autor: Baumit
Budowa domu jest poważnym przedsięwzięciem, które sporo osób rozpatruje jako inwestycję na całe życie, a wielokrotnie nawet podchodzi do tego w kontekście wielopokoleniowym. Dlatego trzeba mieć na uwadze surowce, które zapewniają trwałość. Takie które gwarantują niskie wydatki eksploatacyjne. Ogromną paletę rozwiązań architektonicznych oraz wykonawstwo zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych projektów – [www]. Materiałem stosowanym masowo do budowy domów, jest styropian – (sprawdź informacje). Jego bezsprzeczną zaletą, jest odporność na działanie wody, pleśni, grzybów i bakterii.

Styropian jest łatwy w obróbce gdyż nie pyli, nie uczula i nie ma konieczności używania środków ochrony osobistej. Nie jest w ogóle szkodliwy dla zdrowia, o czym świadczy dopuszczenie go do kontaktu z produktami spożywczymi. Jego fenomenalne cechy termoizolacyjne oraz atrakcyjna cena powodują, że jest on obecnie najpopularniejszym materiałem (zobacz ściernica diamentowa) izolacyjnym na naszym rynku. Zastosowanie styropianu w budowlance jest wielokierunkowe. Płyty styropianowe, używane są do izolowania przede wszystkim ścian zewnętrznych budynków a także dachów, stropów, stropodachów, podłóg, posadzek oraz urządzeń cieplnych i chłodniczych. Do izolowania rur kanalizacyjnych, po to by utrzymać stałą temperaturę we wnętrzu rur, zarówno dodatniej jak i ujemnej stosowane są otuliny styropianowe. Otuliny styropianowe są lekkie, proste i szybkie w montowaniu.

styropian
Autor: Baumit
Posiadają dużą solidność oraz są wytrzymałe na oddziaływanie wody. Celem nakierowania wody opadowej z dachu w kierunku rynny czy otworów spustowych, wykorzystuje się styropianowe kształtki dachowe. Kształtki dachowe, wykorzystywane są do formowania powierzchni płaskich: tarasów, dachów i innych, takich którym pragniemy nadać spadek lub odpowiednie nachylenie – witryna www. Na rynku spotkamy kształtki dachowe ze skosem jednostronnym, dwukierunkowym, korytkowe ze skosem do jednego miejsca itp. Zastosowanie takiego rozwiązania, jest o wiele ekonomiczniejsze niż chociażby zrobienie pochylenia na strukturze dachu, dlatego, że styropian jest materiałem lekkim, istotnie ograniczającym ciężar dachu, a części styropianowe są proste i szybkie w montowaniu.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes