Święta nad Bałtykiem

Mierzeja Helska, morze
Villa Mare
Źródło: villamare.com.pl
Trzymanie się obyczajów to dobra rzecz, pomaga znaleźć pewnik w życiu. Czasem jednak warto porzucić rutynę i przedsięwziąć coś zupełnie wyjątkowego. Z tego powodu świetnym pomysłem na nadchodzący rok może stać się Wielkanoc nad morzem!

To oczywiste, że te czasy spędza się z bliskimi, w domu, racząc brzuch smakowitymi potrawami. Lecz dlaczego by choć raz w życie nie zmodyfikować świątecznej obyczajowości i spędzić ten czas nad Bałtykiem?

Nie trzeba zupełnie rezygnować ze wielkanocnych obyczajów – śniadanie niedzielne można spożyć w restauracji w pensjonacie lub w pokoju razem z bliskimi. Polska jest rejonem, gdzie nawet w odległych punktach na mapie znajdują się kościoły, dlatego problemu ze święceniem koszyczka nie będzie najmniejszego. Miasta na Pomorzu, takie jak Kołobrzeg, zapewniają wiele sklepów, w których nabędziesz dania na świąteczny stół. Podobnie jest, jeśli chodzi o Kołobrzeg pensjonaty, gwarantuje sporą bazę noclegową.

A jakie są zalety spędzania Wielkanocy nad morzem? Najważniejsze jest to, że w tym czasie nad Bałtykiem nie będzie rzesz odwiedzających. Plaże będą puste, a po eleganckich promenadach nie będzie chodzić wielu ludzi. To bardzo wielki plus dla osób, które kochają zaciszne miejsca. O tej porze nad morzem nie spotka się tandetnych targów i dyskotek. Pociągi poza sezonem nie będą zatłoczone, zatem podróż nad morze z pewnością okaże się komfortowa.

Morze, Jantar
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Innym atutem jest to, że wiosną nad morzem nie ma uporczywych wysokich temperatur. Może być rześko, ale to świetna pogoda na wędrówki brzegiem Bałtyku. Osoby, które nie dysponują dużą ilości kasy, na pewno ucieszą się z mniejszych cen spotykanych poza sezonem. Jeśli chcesz się przekonać, jak wyglądają ceny w Kołobrzegu wiosną, do Google wklej „apartamenty Kołobrzeg ceny”.

Darowanie sobie zwyczajów chociaż jeden raz może przynieść dużo dobrego każdemu – czasem trzeba przedsięwziąć coś świeżego, by zapewnić życiu smaczek.

Źródło: Villa Mare

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes