Tag Archives: szkło

I hartowane, i to najzwyklejsze szkło jest używane nie tylko do dekoracji mieszkalnych wnętrz, lecz także do ich urządzania

Gdy na początku ubiegłego stulecia Żeromski w swojej powieści kreślił wizję szklanych domów, to wcale nie sądził, że jego idea 100 lat później jest w stanie się zmaterializować. Oczywiście obiekty wykonane w całości z tego surowca byłyby mało funkcjonalne, lecz pojedyncze ściany albo niektóre elementy, np. schody, bywają obecnie umieszczane w projektach nowoczesnych domach. O ile w literaturze szkło bywa symbolem przemijalności, to szkło hartowane w XXI-wiecznym i stylowym budownictwie jest solidne niczym stal.

schody z jesionu, producent schodów z drewna

Producent schodów drewnianych stosuje przeróżnego rodzaju drewno drzew liściastych. Wielokrotnie wykorzystuje się do tego celu drewno jesionowe. Jest to jeden z najstarszych gatunków drzew. Schody jesionowe tworzą nie tylko element użytkowy, ale też mogą być wyrafinowanym składnikiem strojnym szczególnie, kiedy umiejscowione są w pokoju dziennym lub w holu.

Do czego jest obecnie używane szkło, podstawowe odmiany tego niezwykle popularnego materiału

Jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka jest szkło. Ludzie mają z nim do czynienia już od wielu tysięcy lat, w przyrodzie szło można było znaleźć w miejscach gdzie uderzały pioruny czy przy wulkanach. W końcu nauczyli się je produkować, a setki lat poprawiania techniki dało to, co obecnie mamy, czyli dziesiątki odmian i rodzajów szkła. Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane jest klasyczne okienne szkło. Jest ono tanie, gwarantuje wystarczające parametry termiczne i wytrzymałościowe, i jest podstawowym materiałem stosowanym właśnie przy produkcji okien.

Budynki ze szkła

Aktualnie w Kalifornii budowana jest nowa siedziba potentata technologicznego, marki Apple. Została wykreowana na papierze przy wielkim udziale nieżyjącego już założyciela firmy, słynnego Steve Jobsa. Wygląd gigantycznego kompleksu pokazuje zamiłowanie genialnego szefa Apple do pewnego pięknego budulca. Budynek będzie posiadał wszystkie ściany szklane.

W jakich domach pasują szklane schody?

W „Przedwiośniu” mit o szklanych domach symbolizował dobrobyt i nowoczesność, które były rezultatem użycia jako materiału budowlanego różnobarwnego szkła. Możemy zatem stwierdzić, że przyszło nam żyć w dobrych czasach, gdyż szklane domy w pewnym sensie stały się rzeczywistością.

Nowości w budownictwie

Budowa domku albo wykańczanie mieszkania to wielka inwestycja. Pożera ona ogrom wolnego czasu, jak również środków finansowych. Bardzo często, rodziny, które planują to poważne przedsięwzięcie, przez cały ten okres robią na dwa etaty. Pierwszą część dnia siedzą w swojej pracy, a drugą na placu budowy, nadzorując postęp prac. Często także, chcąc zaoszczędzić, inwestorzy dużo rzeczy wykonują samodzielnie. Czasem jest to także spowodowane nieudolnością ekipy, którą zatrudnili. Zdarzają się jeszcze tego typu specjaliści w naszym kraju, po których, niestety, trzeba poprawiać. Dlatego niekiedy korzystniej jest brać sprawy we własne ręce, tym bardziej jeśli znamy się na takiej robocie.

Wykończenie mieszkania – balustrady szklane

Jeżeli planujesz szczycić się wyjątkowym domem, możesz zainwestować w elementy ze szkła. Masz taras? Zamiast pospolitych balustrad z cegieł, zainstaluj balustrady szklane. W necie znajdziesz oferty wielu producentów szklanych elementów i bez wątpienia zamówisz coś w sam raz dla ciebie.