Szkolenia Lean – dlaczego warto z nich skorzystać i co nam dają?

Sala konferencyjna
Od wielu lat metoda lean wykorzystywana jest w krajach całego świata. Od niedawna też w w naszym kraju pojawiła się moda, a nade wszystko potrzeba wprowadzania oszczędności w przedsiębiorstwach. Przy pomocy technik lean manufacturing można zoptymalizować produkcję, dlatego powinno się zaciekawić się tym tematem.

Sala konferencyjna
Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu

Co to jest lean manufacturing?
Lean manufacturing (z j. ang. produkcja odchudzona) to tryb efektownego kierowania wytwórczością.

Jeżeli odnalezienie dodatkowych informacji na prezentowany wątek jest dla Ciebie bardzo ważne, to aby je zdobyć prześledź witrynę (http://www.dokumentyniszczenie.pl/archiwizacja-dokumentow), na jakiej je niewątpliwie dostrzeżesz.

Jej celem jest w głównej mierze ograniczenie marnotrastwa na poszczególnych etapach produkcji. Dzięki użyciu technik tej metody redukuje się wykorzystanie elementów składowych koniecznych do wykonania wyrobu ostatecznego, a tym samym zdecydowanie redukują się koszta wytwórczości.

Dlaczego zaleca się wdrażać lean manufacturing w swojej firmie?
Techniki lean manufaktoringu wprowadzane są przede wszystkim ze względów finansowych. Zmniejszenie ilości marnowanych surowców powoduje, że koszta wytwórczości widocznie spadają, a w związku z tym zyski przedsiębiorstwa są wyższe. Ponadto umiejętne zarządzanie zasobami umożliwia zmniejszenie zapasów magazynowych, co wpływa w wieloraki sposób na oszczędności przedsiębiorstwa. Mniejsza ilość zasobów magazynowych, to niższe koszty utrzymania magazynów, a jednocześnie mniej kapitału umieszczonego w składniki głównego wyrobu. Mniejsza ilość pieniędzy zamkniętych w magazynach umożliwia lokowanie go w innych miejscach, co jest bardzo ważne dla energicznego działania fabryki Czytaj też

.

Z przykrością trzeba stwierdzić, że w naszym kraju jeszcze metoda szkolenia lean manufacturing jest jeszcze mało znana, stąd zaledwie nieliczni przedsiębiorcy z niej korzystają. Mimo to na rynku pojawia się coraz większa ilość firm przeprowadzających szkolenia len manufectoring. Bez wątpienia warto wziąć w nich udział, albowiem stosowanie każdego dnia metod lean manufactoring umożliwia mądre wykorzystywanie zasobów, którymi na co dzień firma dysponuje. Nawet jeżeli nie planujemy wdrażania innowacji w swoim przedsiębiorstwie to odbycie szkolenia bez wątpienia da każdemu przedsiębiorcy wiele do myślenia. Wiedza o innowacyjnych technikach produkcji wykorzystywanych na świecie, w tym także przez firmy konkurencyjne, bez wątpienia się przyda.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes