Tajlandia – świat niezwykłych barw i złoceń

tajlandia
Tajlandia jest to niezwykły kraj Azji Południowo-Wschodniej, który zachwyci nas gamą barw, świetnością świątynnych wnętrz, tropikalną przyrodą, pięknymi tradycjami, religią wkradającą się w codzienne życie obywateli a także wszędobylskim uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest kolorami: zielono-czerwone dachy świątyń cudownie komponują się ze złoconymi ozdobami, mnisi w szafranowych odzieniach przechadzają się wśród zabytkowych budowli z brązowej cegły, rzeczkami pływają długie łodzie napełnione po brzegi barwnymi owocami jak też aromatycznymi przyprawami, na lazurowym niebie pląsają karmazynowe latawce, zaś na tle soczystej zieleni pól ryżowych dojrzeć można ciemnookich Tajów w słomkowych kapeluszach.

Bangkok
Autor: DCWG
Źródło: Tajlandia, Bangkok
Od pierwszej minuty pobytu na tajskiej ziemi uderzy nas wrażenie pewnego bezładu, nieznanego obywatelom Europy, a nader specyficznego dla egzotycznych krajów. Gdy przyjdzie nam na myśl egzotyka last minute, naprawdę warto rozważyć wycieczkę do Tajlandii. Już niedługo przechadzać się będziemy mogli uliczkami tajskich miasteczek co chwilkę będziemy mieć sposobność spotkać sprzedawców oferujących specjały tajskiej kuchni a także tradycyjne rękodzieła, rykszarzy zachęcających do skorzystania z ich usług, barwne festiwalowe defilady i przebierańców. Tajlandia (w ofercie tajlandia last minute z niemiec) jest państwem dużym, kształtem przypominającym głowę słonia. Wyróżnia się tutaj 4 charakterystyczne regiony: Nizinę Menamu – stanowiącą dynamicznie rozwijające się oraz urodzajne centrum kraju, Równinę Korat – umiejscowiony w północno-wschodniej Tajlandii o wiele uboższy rejon, południowy półwysep oblany przez fale Morza Andamańskiego i górzystą północ kraju.

Sprawdź także – Tajlandia (eccotravel.eu) wyjazd z Niemiec

egzotyczne rośliny Tajlandii
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem każdego podróżnika jest zaznajomienie się z miejscowymi obyczajami. Tajlandia olśni nas różnorodnością oraz bogactwem swej kultury. Tutejsze zwyczaje weselne czy pogrzebowe w niczym nie przypominają europejskich, wnętrza świątyń buddyjskich posiadają niepospolitą – przepełnioną oparami trociczki jak też migotliwym blaskiem świec – aurę kontemplacji, natomiast tradycyjny taniec objawiający dawne tajskie dzieje i legendy, w jakim każdy gest i mina posiadają swe znaczenie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym świecie. Jeśli nawet nie urzekną nas dawne legendy, z całą pewnością uczyni to uśmiech ciemnookiej tancerki. Warto poszukać też propozycji Tajlandia z Niemiec, jako że w Niemczech można odnaleźć tańsze loty niż oferowane przez przewoźników w Polsce.

Może Cię również zainteresować –

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes