Turystyka – czy warto studiować?

nauka
Każdy maturzysta, który planuje rozpocząć studia magisterskie, zostaje postawiony przed ważnym wyborem – który kierunek kształcenia wybrać? Jest to zwłaszcza istotna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale także na jego późniejszą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami światowej i ogólnokrajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, warto studiować? Na pewno taki, który da możliwość uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie, powodując, że student będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnorodnych sektorach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. To z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznychoraz rolniczych. Przywołany kierunek jest oferowany zarówno na uczelniach państwowych, jak i na uczelniach prywatnych, a naukę można realizować w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.Spora część szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo podnoszących ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Wydział informatyki - Wste.edu.pl

Dzięki kompletnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć zatrudnienie w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, hotele i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji centralnej i lokalnej. Niestety turystyka studia to ścieżka nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi również charakteryzować się kreatywnością oraz dobrą organizacją pracy. W tym przypadku, bardzo istotnymi zdolnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność , a także predyspozycje lingwistyczne.

jeśli chcesz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem studiów o profilu turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w sekretariacie danej szkoły, a już od października być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes