Tag Archives: ubezpieczenie

Profesjonalne produkty, które proponowane są przez instytucje finansowe

Instytucje finansowe, na przykład towarzystwa ubezpieczeniowe lub banki oferują swoim klientom dużo różnorodnych produktów. Jeśli chodzi o same banki takim podstawowym, elementarnym produktem, który będą mieć prawie wszyscy, są konta bankowe. Jednak niekiedy banki pobierają za ich prowadzenie jakieś opłaty, a oprócz tego środki zgromadzone na nich nie generują przychodów. Może się więc okazać, że mimo tego, że na tego typu koncie będzie zgromadzona pewna suma pieniędzy, to i tak trzeba będzie do tego dopłacić.

Czy wart się przejść na kwartalny podatek dochodowy? Co można zyskać?

Przedsiębiorstwa mogą zadecydować, jak rozliczać się z podatku dochodowego i VAT-u. Rozliczanie może funkcjonować co miesiąc albo przebiegać kwartalnie. Chodzi tu o okresowość przelewów dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus – przedsiębiorstwo ma do dyspozycji daną gotówkę, jaką może przeznaczyć nie na skarbówkę, a na inne cele.

Jak leasing samochodu wpłynie na finanse w firmie? Kiedy można pozwolić sobie na zwolnienie z kasy fiskalnej? – czyli po co jest nam potrzebny księgowy

Aktualnie coraz częściej wykorzystywaną usługą staje się księgowość przez internet, dzięki której przedsiębiorstwo może załatwić wszystkie potrzebne formalności związane z finansami. Skupienie się na tego rodzaju usłudze gwarantuje wiele korzyści w tym także tych natury finansowej. Co oferuje księgowość przez internet?
Rzecz jasna trzeba zaznaczyć, że zdalnie można załatwić większość finansowych rozliczeń i operacji, z którymi ma się na bieżąco w firmie do czynienia.

Posiadanie swojego samochodu to bez wątpienia bardzo duża wygoda w życiu codziennym

Posiadanie swojego samochodu to bez wątpienia ogromna wygoda w codziennym życiu. Lecz wiąże się to także z pewnymi obowiązkami, jakich nie należy pomijać gdyż konsekwencje zaniedbania mogą być niekiedy bolesne. Pierwszym z takich obowiązków jest dopilnowanie odpowiedniego stanu technicznego pojazdu. Każdy bez wyjątku pojazd żeby móc poruszać się po naszych drogach musi być sprawny technicznie, a potwierdzeniem tego będzie wykonywane co roku badanie techniczne.

Przygotujmy się na wakacje

Każdy z nas czeka na wakacje, na te dni, w których będziemy sobie mogli pozwolić na trochę relaksu i komfortu. Oczekujemy swoich wakacji z wytęsknieniem, jak za wielkim pragnieniem i trudno dostępnym na co dzień. Nie ma w tym nic dziwnego, zapracowani całe dnie nie możemy sobie pozwolić na urlop w każdej chwili, więc planujemy wakacje tak, aby wszystko było perfekcyjne. Nie zawsze jednocześnie to się udaje, a przyczyn takiego stanu możemy upatrywać w kilku sprawach.

Jakie kary zagrażają za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie oraz jakie składki ZUS opłaca pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w przedsiębiorstwie grozi znacznymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie może nam zagrażać grzywna finansowa, ograniczenie wolności, i także odebranie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Do tego za nielegalne, pirackie oprogramowanie może grozić też zarekwirowanie każdych narzędzi przestępstwa, takich jak kompy, laptopy, płyty główne itp., a także zapłata zadośćuczynienia.

Jedziemy na stok. W jaki sposób dobrze się przygotować

Do zaczęcia ferii zostało kilka dni. To z pewnością zbyt mało, by prawidłowo przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, żeby nie powrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym trzeba pamiętać, i jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wypadu na narty?