Tag Archives: ubezpieczenie

Jedziemy na stok. W jaki sposób dobrze się przygotować

Do zaczęcia ferii zostało kilka dni. To zdecydowanie zbyt mało, by porządnie przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy uczynić, żeby nie powrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym trzeba pamiętać, jak też jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wyjazdu na stok?

Jak leasing samochodu wpłynie na finanse w firmie? Kiedy można pozwolić sobie na zwolnienie z kasy fiskalnej? – czyli po co jest nam potrzebny księgowy

Aktualnie coraz popularniejszą usługą staje się księgowość przez internet, dzięki której przedsiębiorstwo może załatwić wszystkie niezbędne formalności związane z finansami. Skoncentrowanie się na tego typu usłudze daje wiele korzyści w tym także tych natury finansowej. Co załatwimy przez internet?
Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że online można załatwić większość finansowych rozliczeń i operacji, które na bieżąco w firmie się przewijają.

Prowadzenie własnej działalności a zagadnienia finansowe – czemu mają współcześnie podstawowe znaczenie?

Pieniądze maja obecnie duże znaczenie. Powszechne jest powiedzenie, że nie dają szczęścia, jednak gwarantują pewnego rodzaju niezależność. W prowadzeniu swojej działalności kwestie finansowe graja pierwsze skrzypce, bowiem z założenia firma nastawiona jest na generowanie możliwie jak najwyższego zysku. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie przychody są stosownie opodatkowane, a jakiekolwiek nieprawidłowości pod tym względem skutkują kłopotami z Urzędem Skarbowym, ponieważ są łamaniem polskiego prawa. Właściciele muszą w związku z tym drobiazgowo kontrolować swoje finanse.

Przygotujmy się na wakacje

Wszyscy czekamy na urlop, na te dni, kiedy będziemy sobie mogli pozwolić na trochę relaksu i komfortu. Czekamy na swój urlop z wytęsknieniem, jak za wielkim pragnieniem i trudno dostępnym na co dzień. Nic dziwnego, pochłonięci obowiązkami przez cały czas nie możemy sobie pozwolić na wakacje w każdej chwili, więc planujemy wakacje tak, by były idealne. Nie zawsze jednak to wychodzi, a przyczyn tego stanu możemy upatrywać w paru sprawach.

Posiadanie swojego samochodu to bez wątpienia bardzo duża wygoda w życiu codziennym

Jazda swoim samochodem to bez wątpienia ogromna wygoda w życiu codziennym. Ale wiąże się to także z pewnymi obowiązkami, jakich nie należy pomijać ponieważ konsekwencje tego będą niekiedy przykre. Pierwszym z takich obowiązków będzie dopilnowanie odpowiedniego technicznego stanu pojazdu. Każdy bez wyjątku pojazd żeby móc poruszać się po ulicach musi mieć dobry stan techniczny, a jedynym potwierdzeniem tego jest robione regularnie badanie techniczne.

Profesjonalne produkty, które proponowane są przez instytucje finansowe

Finansowe instytucje, takie jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom bardzo różnorodne produkty. Jeśli chodzi o same banki takim podstawowym, elementarnym produktem, który posiadają prawie wszyscy, jest konto bankowe. Jednak niekiedy banki mogą pobrać od ich prowadzenia jakąś prowizję, a poza tym zgromadzone na nich środki nie pracują. Okazać się więc może, że pomimo tego, że na tego typu koncie znajduje się jakaś kwota środków finansowych, to i tak trzeba będzie do tego dopłacić.

Jakie kary zagrażają za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie oraz jakie składki ZUS opłaca pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w firmie grozi poważnymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie zdoła nam grozić grzywna finansowa, ograniczenie wolności, oraz także pozbawienie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Dodatkowo za nielegalne, pirackie oprogramowanie zdoła grozić także zarekwirowanie wszystkich narzędzi przestępstwa, takich jak na przykład komputery, laptopy, płyty główne i tak dalej., oraz także zapłata zadośćuczynienia.

Samochód na własność, czy ? Czy należy korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Dumasz o wyjeździe na weekend, a nie masz samochodu? Nie lubisz stać w pociągu podróżując na drugi koniec Polski? Nie chcesz| wydawać masy pieniędzy na kupno nowych czterech kółek? Może warto przeanalizować oferty wypożyczalni samochodów?

Czy wart się przejść na kwartalny podatek dochodowy? Co można zyskać?

Przedsiębiorstwa mogą decydować, jak rozliczać się z podatku dochodowego i VAT-u. Rozliczanie może odbywać się co miesiąc lub przebiegać kwartalnie. Mowa tu o okresowość wpłat dla skarbówki. Podatek dochodowy kwartalnie rozliczany to duży plus – przedsiębiorstwo ma do rozporządzenia konkretną gotówkę, jaką może przekazać nie na skarbówkę, a na pozostałe cele.

Firmy wiedzą, na jaką księgowość warto postawić

Nie jedynie w większych miastach księgowość ma się dobrze i dostarcza usługi na świetnym poziomie, jednak właśnie w małych miasteczkach na terenie całej Polski również znaleźć możemy znakomitych specjalistów w branży. Specjaliści w księgowościach o niemałym potencjale stawiają na rewelacyjne rozwiązania, które od dawna sprawdzają się doskonale. Europejski poziom proponowanych dziś w Polsce usług księgowych wciąż się podwyższa, a wyznaczanie kolejnych standardów motywuje ekspertów do dalszego działania.