Tag Archives: ubezpieczenie

Przygotujmy się na wakacje

Każdy z nas czeka na wakacje, na te dni, w których będziemy sobie mogli pozwolić na trochę relaksu i komfortu. Oczekujemy swoich wakacji z wytęsknieniem, jak za wielkim pragnieniem i trudno dostępnym na co dzień. Nie ma w tym nic dziwnego, zapracowani całe dnie nie możemy sobie pozwolić na urlop w każdej chwili, więc planujemy wakacje tak, aby wszystko było perfekcyjne. Nie zawsze jednocześnie to się udaje, a przyczyn takiego stanu możemy upatrywać w kilku sprawach.

Posiadanie swojego samochodu to bez wątpienia bardzo duża wygoda w życiu codziennym

Jazda swoim samochodem to bez wątpienia bardzo duża wygoda w życiu codziennym. Lecz wiąże się to również z pewnymi obowiązkami, jakich nie można zaniedbywać gdyż konsekwencje zaniedbania mogą być niekiedy przykre. Pierwszym z podstawowych obowiązków jest pilnowanie należytego stanu technicznego pojazdu. Każdy bez wyjątku samochód żeby móc jeździć po ulicach musi mieć dobry stan techniczny, a potwierdzeniem tego będzie robione regularnie techniczne badanie.

Jakie kary zagrażają za posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie oraz jakie składki ZUS opłaca pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w przedsiębiorstwie grozi znacznymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie może nam zagrażać grzywna finansowa, ograniczenie wolności, i także odebranie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Do tego za nielegalne, pirackie oprogramowanie może grozić też zarekwirowanie każdych narzędzi przestępstwa, takich jak kompy, laptopy, płyty główne itp., a także zapłata zadośćuczynienia.

Jedziemy na stok. W jaki sposób dobrze się przygotować

Do zaczęcia ferii zostało kilka dni. To z pewnością zbyt mało, by prawidłowo przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, żeby nie powrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym trzeba pamiętać, i jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wypadu na narty?

Jak leasing samochodu wpłynie na finanse w firmie? Kiedy można pozwolić sobie na zwolnienie z kasy fiskalnej? – czyli po co jest nam potrzebny księgowy

Obecnie coraz popularniejszą usługą staje się księgowość przez internet, dzięki której firma może załatwić wszystkie niezbędne formalności dotyczące finansów. Skupienie się na tego typu usłudze daje wiele korzyści w tym także tych natury finansowej. Co oferuje księgowość przez internet?
Oczywiście trzeba podkreślić, że online możemy załatwić większość finansowych rozliczeń i operacji, z którymi mamy na bieżąco w firmie do czynienia.

Prowadzenie własnej działalności a zagadnienia finansowe – czemu mają współcześnie podstawowe znaczenie?

Pieniądze maja dziś priorytetowe znaczenie. Powszechne jest powiedzenie, że nie dają szczęścia, jednakże gwarantują pewnego rodzaju niezależność. W prowadzeniu swojej firmy kwestie finansowe graja pierwsze skrzypce, bowiem z założenia firma nastawiona jest na osiąganie możliwie jak najwyższego zysku. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie przychody są stosownie opodatkowane, a jakiekolwiek błędy w tej kwestii skutkują problemami z Urzędem Skarbowym, ponieważ są łamaniem polskiego prawa. Właściciele powinni więc drobiazgowo kontrolować własne finanse.

Czy wart się przejść na kwartalny podatek dochodowy? Co można zyskać?

Firmy mogą decydować, jak rozliczać się z podatku dochodowego i VAT-u. Regulowanie może funkcjonować co miesiąc lub co kwartał. Mowa tu o częstotliwości wpłat dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie rozliczany to duży plus – firma ma do rozporządzenia konkretną gotówkę, którą może przekazać nie na skarbówkę, a na inne cele.