Umowa o leasing – jakie ma zalety i wady

Centrum leasingu
Wiele drobnych firm i rozpoczynających inwestorów nie miałoby udanego, a szczególnie perspektywicznego otwarcia, gdyby nie leasing Warszawa. Ten rodzaj dofinansowania daje zupełnie nowe możliwości – nie utoniemy w biurokratycznym chaosie, ma opcję która pozwala przenieść odpowiedzialność na stronę trzecią. Niesie za sobą również zagrożenia, o których warto trochę wiedzieć, by nie wpaść w finansowe kłopoty.

firma leasingowa
Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie preferowaną stroną dzierżawiącą przedmiot zainteresowania są firmy leasingowe. Umowa między tą stroną a interesantem (leasingobiorcą) ustala ilość dzierżawionych za opłatą rzeczy oraz czas ich ratalnego spłacania. Podmiot najmujący zarabia przez to, że z płaconych przez użytkowników rat kupuje trwały środek na kredyt. Mimo że płaci od kredytu odsetki, rzeczywistość pokazuje, że jeszcze większe środki inkasuje od leasingobiorców. Wyjście „na plus” pozwala na rozkręcenie się tego przedsięwzięcia. Taka specyfika daje korzyści każdej ze stron, którymi są: instytucja finansowa, prawny pośrednik, czyli najemca produktu, oraz inwestor. Tak w skrócie funkcjonuje leasing Gdańsk – zatem taka moc sprawcza leasingu, skoro środki od spłacających „pożyczkę” pojazdu, elektroniki czy sprzętu fabrycznego, podzielone na raty (zobacz więcej i więcej), przekroczą faktyczną wartość przedmiotu? Głównie ze względów formalnych.

Czy nasz tekst jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę zgłębić dużo informacji na podobny temat? Zatem idź tu zagęszczanie gruntów i czytaj nowy opis.

Możliwości pożyczenia przez bank pieniędzy towarzystwu leasingowemu są o wiele większe niż w przypadku wchodzącej dopiero co na rynek firmie. A więc w kwestii prawno-organizacyjnej spora przewaga dla towarzystw leasingowych.

Przy rozważaniu opcji dofinansowania firmy przez leasing warto pamiętać o zagrożeniach jakie także niesie ta metoda zapożyczenia. Niezależnie od okoliczności, w porównaniu stron umowy (kredytodawca, firma leasingowa, inwestor) ostatnie z ognie ma generalnie słabą pozycję przetargową.

W przypadku bankructwa firmy leasingowej pierwszym i największym pokrzywdzonym jest nabywca środka. Zwykle traci on wówczas możliwość nabywania środków, również ich używania. Taki dramat przeżywa przedsiębiorca, który zdecydował się na leasing operacyjny samochodu i na koniec jego spłacania syndyk przejął pojazd na podstawie zapisów prawa upadłościowego.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes