Tag Archives: umowa

W jaki sposób wybrać dobrą ekipę budowlaną, żeby nie sprawiała dużych kłopotów w trakcie stawiania domu?

Sezon zimowy jest bardzo dobrym momentem na szukanie firmy wykonawczej. To martwy sezon, dlatego bez żadnego problemu da się umówić się na bezpośredni kontakt bądź umówić termin na nadchodzący sezon budowlany.

W jaki sposób rozliczyć pit-28 przez Sieć?

PIT-28 w większości wypadków składają jednostki, które prowadziły osobistą działalność pozarolniczą, i także jednostki, które prowadziły taką działalność w formie spółki cywilnej czy też w formie jawnej. Ponadto dochody na PIT-28 mogą wykazać też podatnicy, jacy uzyskiwali przychody z najmu, dzierżawy albo też podnajmu. Rozliczanie pit 28 dla wielu osób zdoła być dosyć kłopotliwe, w szczególności jeżeli potrzebujemy rozliczyć PIT w formie papierowej. Aczkolwiek istnieje bezproblemowy sposób na uporanie się z tą deklarację podatkową. Wystarczy, iż skorzystamy z rozliczenia internetowego.

Audyt zewnętrzny – przez kogo może być wykonany?

Auditing zewnętrzny wykonywany jest przez niezależnych biegłych rewidentów od sprawdzanego podmiotu. Audyt musi być przeprowadzany przez osoby, które posiadają wszelkie uprawnienia do przeprowadzania badania sprawozdań finansowych. Auditing zewnętrzny może być realizowany przez firmy audytorskie a także niezależne instytucje, wszystko zależy tak naprawdę od tego, który podmiot będzie poddawany audytowi.

Dobór dobrego blankietu

Dobór odpowiedniego formularza do rozliczenia swoich dochodów nie zawsze jest łatwą kwestią. Czasem wystarcza nam jeden formularz, a bywają przypadki, że prócz trzech zasadniczych PIT-ów jesteśmy zmuszeni złożyć też parę załączników. Druk PIT 28 zapełniają obywatele rozliczający swoją działalność gospodarczą.

O czym należy pamiętać posiadając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?

W Polsce mamy dość wysokie koszty zatrudniania pracowników na umowę o pracę. Składki ZUS, zdrowotne ubezpieczenie i podatek dochodowy pochłaniają 60% pensji netto. Nie są to oczywiście wszystkie koszty związane z legalnym zatrudnianiem ludzi. Jak pracownik zasila szeregi naszej firmy należy płacić za jego badania wstępne. W trakcie pracodawca musi płacić za badania okresowe, krótkie zwolnienia lekarskie czy okresowe szkolenia BHP.

Zarządzanie nieruchomością

Aktualna sytuacja na naszym rynku pracy jest przerażająca. Tysiące ludzi nie może znaleźć odpowiedniego zatrudnienia. Nawet absolwenci najlepszych uczelni, którzy władają doskonale językami obcymi, mają nikłe szanse na znalezienie posady w wyuczonym zawodzie. Zazwyczaj muszą pracować poniżej swoich kwalifikacji w klubach lub barach fast food. Liczne przedsiębiorstwa w poszukiwaniu oszczędności doprowadzają do dużych zwolnień. Czasem to jedyna szansa, aby obronić się przed zbankrutowaniem.

Ile kosztuje zatrudnienie 1 pracownika

Gdy chcemy zatrudnić nową osobę w firmie wtedy zaczynamy się zastanawiać nad różnymi sprawami, w tym również, nad tym jaki jest ogólny koszt zatrudnienia pracownika. Wszystko zależy od tego na jaką umowę chcemy taką osobę zatrudnić. Na koszt zatrudnienia pracownika zalicza się kilka składników, w tym między innymi to jaki typ ubezpieczenia go obejmie oraz jakie składki będzie będzie zobowiązany pokrywać pracodawca a jakie sam pracownik. Ale dopiero po określeniu typu umowy można zwrócić uwagę na pozostałe składniki.