Tag Archives: umowa

Zarządzanie nieruchomością

Aktualna sytuacja na naszym rynku pracy jest przerażająca. Tysiące ludzi nie może znaleźć odpowiedniego zatrudnienia. Nawet absolwenci najlepszych uczelni, którzy władają doskonale językami obcymi, mają nikłe szanse na znalezienie posady w wyuczonym zawodzie. Zazwyczaj muszą pracować poniżej swoich kwalifikacji w klubach lub barach fast food. Liczne przedsiębiorstwa w poszukiwaniu oszczędności doprowadzają do dużych zwolnień. Czasem to jedyna szansa, aby obronić się przed zbankrutowaniem.

O czym należy pamiętać posiadając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?

W Polsce mamy dość wysokie koszty zatrudniania ludzi na umowę o pracę. Same składki ZUS, zdrowotne ubezpieczenie i podatek dochodowy pochłaniają 60% pensji netto. Nie są to oczywiście wszystkie koszty związane z legalnym zatrudnianiem pracowników. Jak pracownik przychodzi do pracy musimy zapłacić za jego wstępne badania. W trakcie pracodawca płaci za badania okresowe, krótkie zwolnienia lekarskie a także okresowe szkolenia BHP.

Dobór dobrego blankietu

Dobór stosownego blankietu do rozliczenia swoich przychodów nie zawsze jest prostą kwestią. Czasami wystarcza nam jeden blankiet, a bywają wypadki, że oprócz trzech podstawowych PIT-ów jesteśmy zmuszeni złożyć również parę załączników. Druk PIT 28 zapełniają obywatele rozliczający swoją aktywność gospodarczą.

Ile kosztuje zatrudnienie 1 pracownika

Gdy chcemy zatrudnić nową osobę w firmie wtedy zaczynamy się zastanawiać nad różnymi sprawami, w tym również, nad tym jaki jest ogólny koszt zatrudnienia pracownika. Wszystko zależy od tego na jaką umowę chcemy taką osobę zatrudnić. Na koszt zatrudnienia pracownika zalicza się kilka składników, w tym między innymi to jaki typ ubezpieczenia go obejmie oraz jakie składki będzie będzie zobowiązany pokrywać pracodawca a jakie sam pracownik. Ale dopiero po określeniu typu umowy można zwrócić uwagę na pozostałe składniki.

W jaki sposób wybrać dobrą ekipę budowlaną, żeby nie sprawiała dużych kłopotów w trakcie stawiania domu?

Sezon zimowy jest bardzo dobrym okresem na szukanie firmy budowlanej. To martwy sezon, zatem bez żadnego problemu da się umówić się na wizytę bądź zarezerwować termin na zbliżający się sezon budowlany.

Początki własnej działalności gospodarczej – znaczące pojęcia i tematyka

Współcześnie da się dostrzec, iż znaczna większą część ludzi poważnie rozważa o otworzeniu własnej działalności gospodarczej, co jest na pewno niezmiernie pozytywnym zjawiskiem. Nie da się jednakże ukryć, że łączy się z tym mnóstwo zatrudnienia i czasu poświęconego na ulepszanie kompetencji, jakie są potrzebne w tej dziedzinie.

Ważne rzeczy o jakich powinni wiedzieć przedsiębiorcy. Wybrane zagadnienia

Prawo w pełni zaczynamy dostrzegać, jeśli jego zapisy dotyczą nas w bezpośredni sposób. Niby odnosi się ono do wszystkich, w dużym czy mniejszym stopniu, natomiast słowo klucz – “w większym stopniu” ma tu niemałe znaczenie. Można to dobrze zauważyć na konkretnych przykładach, szczególnie odnoszących się do funkcjonowania przedsiębiorstw. W takich sytuacjach działania prawne, zasady i regulacje dosyć silnie oddziałują na życie każdego z nas. Przyjrzyjmy się takim zagadnieniom.