Tag Archives: umowa

O czym należy pamiętać posiadając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?

W naszym kraju mamy dość wysokie koszty zatrudniania pracowników na umowę o pracę. Składki ZUS, zdrowotne ubezpieczenie i podatek dochodowy kosztują 60% pensji netto. Nie są to oczywiście wszystkie koszty mające związek z legalnym zatrudnianiem ludzi. Kiedy pracownik zasila szeregi naszej firmy trzeba płacić za jego badania wstępne. W trakcie pracodawca musi płacić za badania okresowe, krótkie zwolnienia lekarskie czy okresowe szkolenia BHP.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest kredytem, za którym wielokrotnie rozglądają się osoby zaczynające wspólne życie. Nie tylko po zawarciu związku małżeńskiego, ale również po prostu żyjący razem oraz pragnący mieć swoje mieszkanie, jakie będą mogli zaaranżować tak, jak od zawsze marzyli. Wspomniany kredyt jest doskonałym sposobem na to, by zamierzenia te urzeczywistnić, rzecz jasna o ile nie dostaliśmy spadku bądź nie uzbieraliśmy niezbędnej kwoty, co jest niełatwym zadaniem.

Rozmaite pożyczki

W życiu każdej osoby zdarzają się takie momenty, kiedy konieczne jest otrzymanie nadprogramowej dawki gotówki. Wynika to z rozmaitych przypadków w życiu, między innymi z nieoczekiwanych zdarzeń losowych, takich jak na przykład wypadki i choroby. Istnieje również wiele mniej groźnych i tragicznych przypadków, w których konieczne są dodatkowe dawki gotówki.

W jaki sposób rozliczyć pit-28 przez Sieć?

PIT-28 przeważnie składają osoby, jakie prowadziły indywidualną działalność pozarolniczą, oraz także osoby, które prowadziły taką aktywność w formie spółki cywilnej czy też w formie jawnej. Dodatkowo dochody na PIT-28 zdołają wykazać również podatnicy, jacy uzyskiwali przychody z wynajmu, dzierżawy bądź również podnajmu. Rozliczanie pit 28 dla wielu osób zdoła być całkiem kłopotliwe, szczególnie jeśli potrzebujemy rozliczyć PIT w formie papierowej. Aczkolwiek istnieje łatwy sposób na uporanie się z tą deklarację podatkową. Wystarczy, iż korzystamy z rozliczenia internetowego.

Właściwe zajmowanie się dokumentami – ABC

Gdy mamy własną firmę powinniśmy posiadać wiedzę na temat całego mnóstwa spraw, nie są to łatwe sprawy. Trzeba naprawdę ogarniać księgowość. Wiele osób ta cała tzw. biurokracja przeraża, ale jest ona konieczna do normalnego działania państwa. Dlatego należy wiedzieć, jakie druki powinniśmy uzupełnić, w którym momencie. Przykładowo vat 7 druk jest konieczny jeśli chodzi o deklarację dla podatku od towarów i usług. Tak, więc trzeba o nim pamiętać.

Audyt zewnętrzny – przez kogo może być wykonany?

Auditing zewnętrzny przeprowadzany jest przez niezależnych biegłych rewidentów od sprawdzanego podmiotu. Audyt musi być realizowany przez osoby, które posiadają wszystkie upoważnienia do wykonywania badania sprawozdań finansowych. Auditing zewnętrzny może być przeprowadzany przez jednostki audytorskie oraz niezależne instytucje, wszystko zależy tak naprawdę od tego, jaki podmiot będzie poddawany auditingowi.

Wsparcie prawne – nieoceniona pomoc ekspertów z tej branży – Sprawdź wiadomości w tym temacie

Kwestie prawne – ma z nimi styczność co jakiś czas każdy z nas. Nawet jeśli sądzimy, że nas one jak najbardziej nie dotyczą, to może być tak, że któregoś dnia z pewnością będziemy mieć z nimi do czynienia. Niestety w zetknięciu z prawem mało kto z nas jest w stanie sobie poradzić bez wsparcia. Jeśli o to chodzi warto być fachowcem. Inaczej może nas przerosnąć nawet zwykła umowa. Nie dostrzeżemy, że na jej końcu zostało coś zapisane drobnym druczkiem – i problem gotowy. Skomplikowane bywają również kwestie prawno-finansowe.