Unia Europejska i jej idee na zrzeszanie organizacji

firma
Jak wszyscy wiemy przystąpienie do UE naszego państwa miało sporo zwolenników, ale miało też duże grono oponentów. Mało osób, które z dezaprobatą przyglądało się akcesowi Polski do Wspólnoty zmieniło swoje zapatrywania. Nawet ciekawe pomysły i prawa pozwalające na wykazanie się najlepszym organizacjom, nie były i nie będą w stanie przekonać niektórych osób, że Unia Europejska nie chce szkodzić, a chciałaby wspierać.

EICC
Wiele pomysłów UE zrzesza jedynie organizacje, które same chcą w nich uczestniczyć, po sprawdzeniu przez organy Wspólnoty, czy organizacja spełnia normy, nie istnieją żadne przeszkody, by firma połączyła swoje siły np. z emas. Jest to system zarządzania środowiskowego, w dużym stopniu przypominający zasadami normę ISO – wdrożenie iso 27001 – 14001. Zresztą w 2001 roku treść tej normy została włączona do struktury EMAS – czytaj o EMAS.

System ten zrzesza wiele przedsiębiorstw, firm oraz organizacji o czym wspominano wcześniej. Ogólne założenie systemu polega na tym, że chce on wyróżniać te działalności, które stale się doskonalą pod względem działalności środowiskowej, a jeśli zdarzą się im jakieś wykroczenia to są one niewielkie. Tak, więc system EMAS wyróżnia firmy, które chcą się rozwijać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W naszym kraju w systemie zarejestrowano jak na razie 45 firm, wiąże się to z prestiżem, bo firmy te musiały pokazać, że ekozarządzanie nie jest im straszne.

jakość
Autor: parylo00
Źródło: http://www.freeimages.com

Jeżeli chodzi o zarządzanie ludźmi, to każdy szef przedsiębiorstwa zdaje sobie sprawę jak istotne jest odpowiednie zarządzanie zasobami ludzkimi. Powstały różnego typu teorie zarządzenia, normy, które stawiają jedne przedsiębiorstwa pod tym względem wyżej niż pozostałe, należy do nich np. eicc. EICC to kodeks postępowania organizacji, kodeks, który ma za zadanie podwyższyć standardy pracy.

Jeżeli jakaś firma, chce wykazać, że dobro pracownika, jego bezpieczeństwo jest dla nich ważne, to podpisuje się pod tym, co jest zapisane w kodeksie. Kodeks ma być holistycznym spojrzeniem na proces dostaw. Ponieważ cały projekt został stworzony z myślą o przedsiębiorstwach, które projektują oraz wprowadzają na rynek produkty albo mają w ofercie produkty i usługi, z których korzysta się przy produkcji towarów elektronicznych. Jest to, więc kodeks nastawiony na firmy z sektora elektronicznego i ma on być zastosowany względem dostawców jak również podwykonawców.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes