Urlop luksu dla każdego – pomyśl, w jaki sposób mógłbyś wypocząć

Mauritius
Dziś na wakacyjne wycieczki może pozwolić sobie praktycznie większość z nas. W zależności od tego jakim dysponujemy budżetem możemy zdecydować się mniej bądź bardziej luksusowe wycieczki. Oczywiście, prawdziwy luksus „słono” kosztuje i na taki mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Warto jednakże, przynajmniej raz w życiu udać się na tego typu wakacje nie tyle, by poczuć się niczym prawdziwy krezus, ile by zasmakować prawdziwie niebiańskich uciech, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Mauritius
Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Luksusowe wycieczki są luksusowe szczególnie dlatego, że zapewniają nam przeżycia i wrażenia, z którymi nie mamy do czynienia na co dzień. Dają one uciechę i pobudzają w zasadzie wszelkie zmysły: piękne, wręcz niebiańskie okolice, cudowne, aromatyczne zapachy, cisza, relaks – to jedynie namiastka atrakcji jakie czekają na nas w egzotycznych miejscach. Tutaj życie płynie inny rytmem, wszytko wydaje się inne, lepsze – woda bardziej niebieska, kryształowa, powietrze bardziej świeże, słońce bardziej gorące, a kwiaty piękniejsze. Przykładem takiej wyspy jest chociażby Wyspa Mauritius znajdująca się w południowo- zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Mauritius
Autor: Sunny Ripert
Źródło: http://www.flickr.com

Ilu z nas o niej słyszało? Niewielu, bo też tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na tak egzotyczne wakacje. Woda jest turkusowa, plaże gorące i rozległe. W głębi lądu natomiast panuje iście rajski klimat – upalnie, słonecznie, tropikalna, rzadko występującą roślinność, w tle zaś słychać afrykańskie rytmy przeplatane z azjatycką tradycja, indyjskimi barwami i … europejskim luksusem. W hotelach bowiem panuje najwyższy z dostępnych standardów. Tutaj każdy podróżnik traktowany jest iście po królewsku. Może popływać na jachcie, pograć w golfa, czy zanurkować w podwodnym, rajskim świecie.

Luksus oczywiście jest w cenie – podróż w takie egzotyczne zakątki to średnio koszt blisko 10 tys złotych. Nie będą to jednakże pieniądze wyrzucone w błoto. Tak spędzone wakacje, czy podróż ślubna i tak dalej zapewnią niezapomnianą przygodę. Nie za często mamy możliwość poczuć się niczym w raju, dlatego właśnie przy pierwszej lepszej okazji kupmy bilet i polećmy na egzotyczną wyspę, a na pewno na zawsze pozostanie ona w naszej pamięci.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes