Urlop okolicznościowy, podatek liniowy i aktualne składki ZUS. Co trzeba w tych kwestiach wiedzieć?

Urlop okolicznościowy przysługuje pracownikom w przeróżnych sytuacjach. Okres urlopu jest różny i zależy od danej sytuacji. Naturalnie, aby dostać urlop okolicznościowy należy przedtem zwrócić się do pracodawcy z odpowiednim wnioskiem, w którym wręczymy przyczynę takiego urlopu. Warto pomnieć, iż jeżeli posiadamy prawo do dwóch dni urlopu okolicznościowego, nie powinniśmy wykorzystywać ich po sobie. Dni, w których korzystamy z takiego urlopu, zdołamy wybrać samodzielnie.

dokumenty

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy dzień urlopu okazjonalnego zdołamy wykorzystywać przykładowo na dzień swojego ślubu, natomiast drugi tydzień bądź nawet miesiąc później (urlop okolicznosciowy). Dwa dni urlop okolicznościowego wolno wziąć w przypadku ślubu, narodzin dziecka, oraz także zgonu niektórych członków rodziny, takich jak mąż/żona czy rodzice. Z kolei jeden dzień urlopu okolicznościowego przypada rodzicom, których dziecko bierze ślub, a także w przypadku zgonu rodzeństwa, ciotek lub wujków. Chlebodawca posiada prawo zażądać od nas dokumentu, który uprawnia do korzystania z urlopu okolicznościowego, wtenczas rzecz jasna powinniśmy taki dokument zaprezentować.

Podatek liniowy to jedna z modnych postaci opodatkowania, jaka wiąże się z wieloma rozlicznymi korzyściami (czytaj na Cenie Biznesu). Jedną z nich jest to, iż podatek (czytaj też umowa kupna sprzedaży samochodu pdf) liniowy zawsze wynosi 19 procent, niemniej jednak z tego rodzaju podatku mogą skorzystać jedynie jednostki, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą. podatek (czytaj też spółka zoo) liniowy nie zawsze zdoła się opłacać, w związku z tym nim zdecydujemy się na tą odmianę podatku, pewnie powinniśmy zastanowić się, czy będzie ona dla nas pożądany.

Naturalnie podatek liniowy doniesie duże korzyści osobom, jakie posiadają roczny dochód większy aniżeli 100 tysięcy złotych oraz nie dokonują rozliczenia z współmałżonkiem czy dzieckiem. Opłaci się to także osobom, jakie nie korzystają z ulg na sieć i ulgi na dzieci. Przedsiębiorcy, jacy zastanawiają się nad korzystaniem z podatku liniowego, prawdopodobnie potrzebują także znać aktualne skadki zus (wszystko o składkach ZUS). Aktualne składki ZUS bez trudności odnajdziemy w Internecie, są one podawane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes