Urlop w Bangkoku czyli garść informacji o tym, co trzeba wiedzieć planując wylot do tego miasta.

Bangkok
Zmniejszające się ceny połączeń lotniczych sprawiają, że dalsze, pełne egzotyki państwa zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością wśród turystów. Jednym z chętniej wybieranych kierunków na wakacyjny wyjazd są południowo-azjatyckie kraje, wśród jakich zdecydowanie największą popularnością cieszy się Tajlandia.

więcej tutaj
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
W przeciągu zaledwie kilkunastu lat stała się ona jednym z najpopularniejszych turystycznych krajów – w każdym sezonie odwiedzają ją miliony turystów stęsknionych wspaniałych plaż, zabytków i licznych przyjemności. Jedną z największych tajlandzkich atrakcji jest przyroda, o jaką tam szczególnie się dba.

Sporą część Tajlandii pokrywa dżungla, z pełnym bogactwem zwierząt i ptaków, wspaniałe jest także życie podwodne, tamtejsze plaże zaliczane są do najpiękniejszych na całym świecie.

Przeczytaj to, co opublikowano . Dotyczy on tej samej tematyki co ta opisywana w tym wpisie, zatem zapewne bardzo Cię zaintryguje!

Tajlandia to również bardzo duża liczba zabytków, pochodzących niekiedy sprzed paru tysięcy lat, wiele osób wyjeżdża tam także dla skosztowania nocnych przyjemności wielu miast, pośród jakich mocno wyróżnia się stolica Tajlandii, czyli Bangkok.

Stolica Tajlandii może zaoferować bardzo dużo dla wczasowiczów, chociaż zdecydowanej większości z nich wakacje Bangkok będą się kojarzyć z życiem nocnym, z jakiego to miasto słynie. Ruch na ulicach w zasadzie nigdy nie zamiera, przez całą dobę ulice, place i kluby nocne są pełne mieszkańców oraz turystów.

Miasto to jest pełne kontrastów – z jednej strony są nowoczesne dzielnice ze szklanymi wieżowcami, a z drugiej miejsca, w których czas się zatrzymał pół wieku temu, niestety też w kwestii ubóstwa, bo wiele osób po prostu tam żyje bardzo biednie.

Bangkok jest miastem pełnym tajemnic, poza popularnymi turystycznie atrakcjami zaoferować może również wiele innych ciekawostek, o jakich jednak trzeba się jakimś sposobem dowiedzieć, aby do nich trafić. Dla części osób wczasy Bangkok to pierwsze zapoznanie się z kulturą Azji, a żadne inne miasto na świecie nie da rady w pigułce pokazać całej jej specyfiki, w praktyce właśnie w Bangkoku znajdzie się wszystko, czego będzie się oczekiwać po wizycie w Azji.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes