Urlop w Grecji – co pożądane byłoby zwiedzić?

Panorama Santorini
Grecja słynie z doskonałych zabytków architektonicznych oraz kulturalnych, w związku z tym wyjazd do Grecji naturalnie będzie nie lada gratką dla pasjonatów historii. Wybierając się do Grecji, warto uprzednio przyrządzić sobie plan zwiedzania, by porządnie rozplanować czas pobytu.

Do najsłynniejszych zabytków architektonicznych z pewnością można zaliczyć Delfy, jakie przyciągają wielu turystów jadących na wakacje last minute- . Delfy rozdzielone są na trzy części – Świątynie Apolina, Marmarię oraz Źródła Kastalskie. Koniecznie powinniśmy także zwiedzić Ateny, to znaczy stolicę Grecji. W Atenach znajduje się niemało kapitalnych pamiątek z przeszłości. Największą popularnością cieszy się oczywiście atrakcyjny na całym świecie Akropol, oraz także Partenon. Następne ważne ateńskie zabytki to Olimpiejon i Łuk Hadriana. Wskazane jest wybrać się też na Półwysep Athos, jaki słynie z idealnych widoków – wąwozów, lasów oraz wodospadów, jakie zostały wpisane na listę UNESCO.

Ruiny Akropolu
Autor: Les Chatfield
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczne zainteresowanie wzbudza również stolica Macedonii, czyli Saloniki. Mieści się tam mnóstwo fascynujących zabytków, niezwykle ciekawym i jednocześnie najstarszym zabytkiem jest Rotunda, która pochodzi z przełomu III i IV wieku. Rzecz jasna to ledwie kilka miejsc i zabytków, jakie wskazane jest ujrzeć, wybierając się na wakacje Grecja (oferta) posiada ich jeszcze sporo. Jeśli chesz przeczytać więcej zobacz . Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą przewodnika po Grecji, gdzie odkryjemy opisy innych ciekawych miejsc wartych zobaczenia. grecja – https://eccoholiday.com/kraj/grecja/

Urlop w Grecji bezsprzecznie będą należeć do niezapomnianych. Grecja zachwyca nie tylko doskonałą architekturą, wiekowymi, historycznymi zabytkami oraz pejzażami. Miejsce to jest niezwykłe pod wszelkim względem, także jeżeli chodzi o kulturę oraz mentalność Greków. Grecka kuchnia też zasługuje na okazałą uwagę, w związku z tym będąc w Grecji z pewnością warto spróbować greckich przysmaków i rarytasów.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes