Tag Archives: urząd

Co dobrze jest wiedzieć o sprawach wiążących się z zatrudnieniem?

Na nieszczęście niewiele osób może sobie pozwolić na to, żeby nie podejmować pracy i żyć z dochodów otrzymywanych z posiadanego majątku albo nieruchomości. Większość z nas zmuszona jest do pracowania aż do osiągnięcia wieku emerytalnego, więc winniśmy się orientować w kwestiach wiążących się z przepisami tyczącymi się spraw personalnych. Gdzie szukać takiego typu informacji?

Parę rad, jak wynająć najlepsze miejsce na konferencję albo warsztaty

W Polsce powstaje coraz więcej rewelacyjnie wyposażonych lokali konferencyjnych. W jaki sposób z bogatej oferty wybrać tę najlepszą? Sala konferencyjna przyda się, kiedy organizujemy większe wydarzenie, sympozjum, szkolenia bądź duże spotkanie handlowe. Jeżeli chcemy jakąś salę wynająć, nie zapominajmy, aby ją zarezerwować ze stosownym wyprzedzeniem.

Niesprawiające kłopotów rozliczenie pitów

Nieprzerwanie jesteśmy bombardowani informacjami w kwestii corocznych rozliczeń dotyczących dochodów. Wiele z tych wytycznych jest nam niesamowicie potrzebnych i to na nie powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Aktualnie zbliża się okres rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie gotowej deklaracji pit do urzędu skarbowego może się odbywać też w sieci, co absolutnie ułatwia całą procedurę. Złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów w umówionym czasie pozwoli na spokojne załatwienie spraw tego typu. Zależnie od typu otrzymywania dochodów powinniśmy wybrać innego rodzaju deklaracje. Pity mające numer 36 rozlicza się, kiedy prowadzi się swą firmę lub inną działalność gospodarczą. Pit 37 obowiązuje umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło.

Chcesz uzyskać ochronę na swój znak towarowy? Sprawdź, jak dokonać rejestracji

Nasze prawa autorskie w Internecie i nie tylko mogą zabezpieczać znaki towarowe. Przyznawane są, jeżeli wyłącznie wystąpimy ze stosownym wnioskiem o rejestrację. Jak trzeba ją przeprowadzić?
Najpierw musimy zdecydować się na znak, jakim chcielibyśmy określać nasze wyroby bądź usługi. Znak może mieć zarówno formę symbolu graficznego, a także melodii czy ustalonego kształtu, jaki nie będzie mógł być wykorzystywany przez inne zakłady czy firmy.

Interesuje cię zagadnienie praw autorskich w sieci? Odwiedź zatem kancelarię patentową

Internet to aktualnie szeroko dostępne medium, które z jednej strony może nam służyć jako bogate źródło informacji, a z drugiej jest odpowiednim miejscem na reklamę bądź sprzedaż różnych produktów. Jednakże, zazwyczaj, gdy zakładamy działalność, która będzie funkcjonować również lub głównie w sieci, zastanawiamy się bardzo często nad takimi kwestiami, jak własność przemysłowa i ogólnie pojęte prawa autorskie w internecie.

Jak błyskawicznie i efektywnie rozliczyć podatki

Coroczne rozliczenie się ze „skarbówką“ umie być bardzo zawiłą kwestią dla wielu podatników. W razie prowadzenia przedsiębiorstwa, w takim bycia samozatrudnionym, pracy dorywczej z paru źródeł, pracy jako “wolny strzelec“ albo nawet w razie paru pieniężnych wygranych z konkursów indywidualne wypełnienie PIT-u może być na tyle wymagającym wyzwaniem, szczególnie dla podatników, którzy rozliczają się w poszczególny sposób po raz pierwszy.

Jakim sposobem zadeklarować się z dochodu prędko i skutecznie?

Wraz z nadejściem kolejnego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda osoba, która w ubiegłym roku była zaangażowana legalnie, musi zdać tą deklaracje, w przeciwnym wypadku, w przypadku dowolnej kontroli, czeka ją kara. Większość osób deklaruje pit 37, który jest banalnie łatwy w obsłudze, większość rubryk jest intuicyjna, można uporać się z tym w kilka minut. Niektórzy, zwłaszcza osoby nadzorujące prywatną działalność gospodarczą, mają mocniej zaawansowane zadanie, jednak także do rozwiązania. Mamy dwie drogi, aby rozliczyć pit 2016 – online lub normalnie. Która z nich jest lepsza?