Tag Archives: urząd

O jakie aspekty należy szczególnie zadbać w nowo utworzonej działalności?

Otworzenie własnej działalności ekonomicznej to z pewnością świetny pomysł na wytwarzanie przez nas przychodów. Obok zatrudnienia na stałym etacie jest to najchętniej wybierana przez nas forma zarobkowania. Tego typu rozwiązanie niesie bowiem ze sobą dużo plusów. Pierwszy i jednocześnie najistotniejszy z nich to niewątpliwie niezależność, jakiej w żadnym wypadku nie uzyskamy pracując pod skrzydłami danej firmy. Niemniej jednakże nie wszelkich z nas stać na aż tak odważny krok.

Chcesz uzyskać ochronę na swój znak towarowy? Sprawdź, jak dokonać rejestracji

Nasze prawa autorskie w Internecie oraz nie tylko mogą chronić znaki towarowe. Nadawane są, jeśli tylko wystąpimy ze stosownym podaniem o rejestrację. Jak należy ją przeprowadzić?
Na początku musimy określić znak, którym chcemy określać nasze wyroby bądź usługi. Znak może przyjąć zarówno formę grafiki, a także piosenki czy określonego kształtu, który nie będzie mógł być wykorzystywany przez inne zakłady czy firmy.

Interesuje cię zagadnienie praw autorskich w sieci? Odwiedź zatem kancelarię patentową

Internet to aktualnie powszechnie dostępne medium, które z jednej strony może nam służyć jako bogate źródło informacji, a z drugiej jest dobrym miejscem na reklamę czy sprzedaż różnych produktów. Jednakże, zazwyczaj, gdy zakładamy działalność, która będzie prosperować także lub głównie w internecie, zastanawiamy się bardzo często nad takimi sprawami, jak własność przemysłowa i szeroko pojęte prawa autorskie w internecie.

Które zagadnienia z zakresu księgowości bądź spraw kadrowych sprawiają najwięcej problemów wszystkim jeszcze niedoświadczonym biznesmenom

Mało doświadczeni sklepikarze muszą się dużo nauczyć zanim uruchomią własną działalność gospodarczą. W najbardziej niekorzystnej sytuacji są Ci, którzy zamierzają prowadzić jednoosobową firmę, gdyż na nich spada najwięcej obowiązków. Szczególnie początki są niezwykle trudne, bo trzeba wtedy zmierzyć się z problemami, o których często ma się blade pojęcie.

Parę rad, jak wynająć najlepsze miejsce na konferencję albo warsztaty

W naszym kraju powstaje coraz więcej znakomicie wyposażonych miejsc konferencyjnych. W jaki sposób z atrakcyjnej oferty wytypować tę najtrafniejszą? Sala konferencyjna przyda się, gdy chcemy zorganizować większy event, konferencję, szkolenia albo duże spotkanie handlowe. Jeśli chcielibyśmy jakąś salę wynająć, nie zapominajmy, aby ją zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jakim sposobem zadeklarować się z dochodu prędko i skutecznie?

Wraz z nastaniem kolejnego kwartału, kończy się czas na rozliczenie pit 2016. Każda persona, która w minionym roku była zatrudniona na umowę, musi zdać tą deklaracje, w innym wypadku, w przypadku jakiejkolwiek kontroli, czeka ją kara. Sporo osób wypełnia pit 37, który jest niezmiernie łatwy w obsłudze, większość pól jest intuicyjna, można poradzić sobie z tym w kilkanaście minut. Niektórzy, szczególnie osoby nadzorujące własną działalność gospodarczą, mają mocniej skomplikowane zadanie, jednak też do ogarnięcia. Mamy dwie metody, żeby rozliczyć pit 2016 – internetowo lub normalnie. Która z nich jest wygodniejsza?

Nadciągający okres rozliczeń fiskalnych inspiruje wielu ludzi do korzystania z programów komputerowych

Dzisiaj znaczna większość zadań państwowych realizowana jest za pośrednictwem internetu. Dopuszczalne jest składanie licznych dokumentów z wykorzystaniem specjalnych portali internetowych, na jakich dostępne są bogate formularze dostępne dla każdego.