Ustronie Morskie – uzdrowisko na super wakacje

Łódź rybacka, Ustronie Morskie
Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest nadzwyczaj malowniczo – jego zabudowa ciągnie się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który ukośnie opada ku piaszczystej i szerokiej plaży. Dawniej skromna osada rybacka w dzisiejszych czasach jest kurortem, do którego by spędzić wczasy nad Bałtykiem przybywa kilka tysięcy urlopowiczów.

http://www.ruszajwpolske.pl/miasta/ustronie_morskie/noclegi/123,index.html/
Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest w sumie kameralna – niewielkie domki znakomicie komponują się tutaj z okoliczną przyrodą. W trakcie spacerów po Ustroniu Morskim należy zajrzeć do tutejszego kościoła, zbudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia wykonanego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i rewelacyjnie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim nadal zachowało się bardzo dużo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów jest pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to także kurort uzdrowiskowy – jest tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest wyjątkowo urokliwa – doskonale współgrają tutaj ze sobą błękit morza Bałtyckiego, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym atutem jest także tutejszy klimat. Ocenia się, że panujące tu średnie nasłonecznienie należy do największych w naszym kraju. Oprócz tego w powietrzu występuje aerozol morski, wykazujący uzdrawiający wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do dwustu- trzystu metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się podczas wietrznej pogody, zwłaszcza jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego korzystnego mikroklimatu można korzystać przez cały rok. Dużą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest też molo spacerowe, które wcina się w morze na długość stu metrów. Mieści się tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować barwne kutry wracające z porannych połowów i zakupić dopiero co złowioną rybę prosto z ich pokładu.

W trakcie wypoczynku w Ustroniu Morskim trzeba zobaczyć największe atrakcje najbliższej okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko znajdujących się miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto również wybrać się do pobliskiego Malechowa, gdzie jest ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej informacji http://www.ruszajwpolske.pl/noclegi/ustronie_morskie/domki_letniskowe/c,123,1,1,index.html.

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Nadzwyczaj atrakcyjny jest też szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla entuzjastów dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości 31 km prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***
Kompletną propozycję na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl lub klikając na niżej umieszczone linki:
- noclegi Ustronie Morskie
- domki Ustronie Morskie
- pensjonaty Ustronie Morskie
- odpoczynek 2014

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes