Tag Archives: VAT

Odliczenie podatku VAT wciąż sporym kłopotem dla niejednego podatnika

Każdy przedsiębiorca ma określone przepisami prawa powinności co do urzędu skarbowego. Skarbówka chce posiadać wiedzę jaka jest nasza sprzedaż, co zakupiliśmy, i jaki mamy z tego zysk bądź stratę. Jednym z wymaganych przez urząd skarbowy dokumentów jest deklaracja VAT. Dotyczy ona tylko tych przedsiębiorców, którzy pozostają podatnikami VAT. W tym celu trzeba prowadzić specjalną ewidencję VAT. Deklaracja VAT zależnie od typu odliczenia powinna zostać dostarczona w określonym terminie.

Który przedsiębiorca musi posiadać kasę fiskalną i kiedy udostępniana jest ulga na jej nabycie?

Wraz z początkiem 2015 roku zmieniły się przepisy mówiące o posiadaniu kas fiskalnych.Musi je mieć każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Przepis dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednak nie musi posiadać kasy, gdy jego roczne obroty są mniejsze niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych przedsiębiorców, którzy działalność prowadzili przez cały rok. W innych przypadkach wszelkie kwoty obliczane są w zależności od przepracowanych miesięcy.

Nawet znakomity program komputerowy do wypisywania faktur Vat nie wyręczy księgowej.

Administrowanie działalnością gospodarczą wymaga spektrum wiedzy. Samodzielne angażowanie się we wszystkie zagadnienia to trudne zadanie. Wspierają w tym różne programy użytkowe oferowane online.

Kasa fiskalna i zwrot za jej zakup

W tych czasach na każdą rzecz można znaleźć jakąś ulgę. Nawet, kiedy dokonujemy zakupu kasy fiskalnej możemy dostać na nią ulgę. Z czym wiąże się owa ulga na kasę fiskalną? Otóż żeby osoba kupująca mogła starać się o dostanie zwrotu część środków za zakup kasy musi wypełnić parę warunków. Wszystko jest opisane w rozporządzeniu ministerialnym.

Zasiłek macierzyński oraz działalność gospodarcza, TAX FREE i kalkulator odsetek ZUS – co wskazane jest wiedzieć

Kobiety, jakie prowadzą prywatną działalność gospodarczą, mają zupełne prawo do dostawania zasiłku macierzyńskiego. Aczkolwiek należałoby wiedzieć, iż wielkość zasiłku jest zależna nie od profitów z działalności gospodarczej, lecz od opłacanych składek. W Sieci możemy obecnie odszukać niemało ważkich informacji dotyczących tematu zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza, w szczególności w rozlicznych źródłach czytujemy, że niezbędne jest płacenie składki na ubezpieczenie chorobowe, gdyż od tego naturalnie zależy wielkość takiego zasiłku. Analogicznie, im większe składki na ubezpieczenie chorobowe, tym większy zasiłek uzyskamy.

Interesujące sprawy dla pracowników.

W artykule wyjaśnione zostaną ciekawe kwestie dla osób pracujących. W tekście omówiona zostanie homologacja, wolne za nadgodziny i kwestia vat-u usług budowlanych. Homologacja jest to pozwolenie na korzystanie z urządzenia na terenie kraju, wydającego pozwolenie, przyznawane przez uprawnioną instytucję. Korzystanie ze sprzętu, który jej nie posiada powoduje, że za uszkodzenia lub szkody spowodowane korzystaniem ze sprzętu odpowiada użytkownik.

Czy masz pojęcie, które istotne deklaracje powinieneś wypełnić? To rzeczywiście kluczowe kwestie!

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością złożenia różnorakich dokumentów i deklaracji, jakie trzeba przedstawiać przed wieloma instytucjami. Każdy właściciel firmy powinien okazać się zorientowany, które dokumenty w jakiej sytuacji trzeba składać. W wypadku, gdy człowiek czuje się zagubiony w zawiłościach tych różnych akt, może poprosić o pomoc biuro księgowe, jakie udzieli optymalnych porad.