Tag Archives: VAT

Obowiązki jak również ulgi obywateli na gruncie polskiego prawa

Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, narzuca na pracodawcę powinność regulowania składek ZUS, za siebie i zatrudnianych pracowników. Co ważne, musi regulować te składki w wyznaczonym czasie. Jeśli się spóźni z opłatą składek, będzie musiał ponieść tego konsekwencje i zapłacić odsetki za zwłokę. Zaległość fiskalna to podatek wraz z ratą, która nie została zapłacona w czasie określonym przepisami. Gdy podatnik nie dotrzyma określonego ustawą terminu, wpłacana po terminie składka musi być podwyższona o należne odsetki za zwłokę.

Interesujące sprawy dla pracowników.

W tekście wyjaśnione zostaną interesujące kwestie dla osób pracujących. W tekście opisana zostanie homologacja, wolne za nadgodziny oraz sprawa vat-u usług budowlanych. Homologacja to pozwolenie na użytkowanie urządzenia na terytorium państwa, które wydaje pozwolenie, przyznawane przez stosowną instytucję. Użytkowanie sprzętu, który nie posiada pozwolenia powoduje, iż za uszkodzenia lub szkody spowodowane użytkowaniem odpowiada użytkownik.

Nawet znakomity program komputerowy do wypisywania faktur Vat nie wyręczy księgowej.

Zarządzanie firmą wymaga dużej wiedzy. Samodzielne zajmowanie się wszystkimi sprawami to trudne przedsięwzięcie. Pomagają w tym różnorakie aplikacje komputerowe oferowane na rynku.

Program dla działów księgowych.

Zakładając własną firmę, każdy z przedsiębiorców ma podjąć decyzję dotyczącą sposobu prowadzenia działu księgowego i sposobu opodatkowania swojego przedsiębiorstwa. Dzięki podatkowej kpir, przedsiębiorca może odnotowywać sytuacje gospodarcze jakie zachodzą w jego przedsiębiorstwie. Podatkowa kpir służy do ustalenia dochodu lub straty danego podatnika, za pomocą chronologicznego spisu przychodów i poniesionych kosztów z tytułu prowadzonej firmy. Ustalenie wysokości podatku dochodowego dokonuje się według zasad ogólnych – czyli skali podatkowej albo podatku liniowego.

Masz swoją firmę? Na pewno zainteresuje Cię program, który służy Ci do szybkiego wystawiania faktur.

W obecnych czasach prowadzenie własnej firmy to kategorycznie nie bułka z masłem – nie da się ukryć, że zazwyczaj właściciele niedużych firm muszą się znać właściwie na wszystkim i robić dużo rzeczy osobiście. Jeśli prowadzisz własną działalność, wówczas znakomicie wiesz, o czym mówimy. Czas, gdy firma nie jest jeszcze na tyle duża, aby móc zatrudniać wielu pracowników, jest zdecydowanie wielce trudnym okresem dla osób, które zdecydowały się na prowadzenie swojego biznesu.

ZUS, odliczane składki, kasa fiskalna, czyli co powinien wiedzieć przedsiębiorca kompletny

Działanie przedsiębiorstw oznacza poświęcenie części czasu na sprawy biurowe. Każdy właściciel firmy powinien być zorientowany w tym jakie są coroczne składki ZUS, czy usługi przezeń praktykowane wpisują się w obowiązek utrzymywania bądź też zwolnienie z kasy fiskalnej, czy wpisują się ewentualne ulgi, na przykład na internet. Wszystkie te sprawy należy skrupulatnie dopatrywać względem aktualnie obowiązującego prawa.

Na czym polega rozliczanie podatku VAT? Co warto o nim wiedzieć?

Jakiś czas temu zaczęły obowiązywać nowe przepisy związane z rozliczaniem podatku VAT jeżeli chodzi o sprzedaż produktów objętych obciążeniem odwrotnym. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, że to sprzedawca ma obowiązek rozliczyć podatek VAT od sprzedaży towarów czy usług. Jednak jeżeli chodzi o towary, o których stanowi załącznik nr 11 do ustawy o vat sprawa wygląda odmiennie.