W czym może pomóc medycyna estetyczna? W jakiego typu dolegliwościach jest niezbędna?

Medycyna estetyczna to możliwość dla wielu osób na poprawienie wyglądu, a tym samym na większe poczucia pewności. To niezwykle popularna dziedzina w medycynie, jaka z dnia na dzień prężniej się rozwija. Wraz z rozwojem krajów więcej pieniędzy zarabiają również ludzie, dzięki czemu mają możliwość skorzystać z przydatnych dla nich zabiegów.

Pośród różnych zabiegów na uwagę z pewnością zasługuje depilacja. Jest tak naprawdę wiele sposobów, aby wyzbyć się niepożądanego owłosienia, jednakże tylko dwa z nich powodują, iż włoski rzeczywiście nie odrastają. To depilacja elektryczna oraz laserowa, jak depilacja laserowa Wrocław.

Tą drugą zaczęto już używać około dekady temu, zaś od tamtej pory skutecznie wypiera depilację elektryczną. Tego typu depilacja jest co chyba najważniejsze o wiele szybsza, daje możliwość pobycia się włosków z dużych partii na ciele.

Jeśli chcesz zobaczyć rozważane zagadnienie także pod innym kątem oraz poszukujesz podobnych informacji, to więcej znajdziesz tutaj (http://www.dermamed.com.pl/blizny/).

Laser wytwarza wiązkę światła, jest ona chłonięta przez ciemniejsze punkty na ciele, to znaczy włosy. Przez to, włosek oraz cebulka są niszczone. Taka depilacja jest bardzo polecana dla pań o jasnej karnacji oraz ciemnych włoskach. Takie są zalecenia, ponieważ w czasie zabiegu na skórze o ciemnej karnacji lub czarnej występuje ryzyko odbarwień. Warto natomiast dodać, iż nowa generacja laserów, które są wyposażone w schładzające głowice ograniczają to ryzyko, oferując nowe nadzieje na skuteczną depilację także dla brunetek.

Jeśli chodzi o medycynę estetyczną, to trzeba przyznać, iż równie popularne jest usuwanie rozstępów. Kiedy rozstępy pojawią się na naszej skórze, to szanse na pozbycie się ich za pomocą kremu albo też sposobami farmakologicznymi są mniejsze z każdym dniem. Jeśli zatracą swoją barwę, są wręcz nie do usunięcia bez skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej.

usuwanie rozstępów

Autor: Florent Chretien
Źródło: http://www.flickr.com

Laser skierowywany jest na skórę wybiórczo. Tego typu zabieg zaczyna się od stworzenia w miejscach, jakie mają zmienioną strukturę równomiernie rozstawionych stref mikrotermalnych.

Następnie w takie miejsca kierowane jest światło laserowe. Przez precyzyjne określenie punktów, penetruje on jedynie te najważniejsze fragmenty tkanki podskórnej i skóry właściwiej. Dzięki temu nie musimy się bać, że narazimy inne partie skóry na jego światło. Laser wchodzi bardzo głęboko, jest bardzo skuteczny, przy tym zabieg jest bezpieczny, nie ma po nim widocznych ran.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes