W jaki sposób dobrze zaprojektować własne miejsce do pracy?

w biurze
Kiedy organizujemy biuro dla naszego przedsiębiorstwa musimy się trochę nagłowić. Nie tylko sam lokal musi wpisywać się w zasady BHP to jeszcze trzeba dany lokal urządzić tak, żeby można było dobrze pracować w danym pomieszczeniu. Każdy doskonale wie, że biuro i firma to całość. Wiadomo, że nie zawsze musimy pójść do biura firmy, by załatwić wszystkie sprawy. Bywa tak, że osoby zatrudnione w innych firmach przyjeżdżają do naszych firm, albo stawiamy na usługi sklepu internetowego.

sala konferencyjna
Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Ale nawet, jeżeli nie byliśmy w biurze, to gdzieś jest biuro firmy lub szefa konkretnej firmy. Czasem ludzie w mieszkaniach organizują gabinety lub wygospodarowują przestrzeń na to, co sprzedają. Ale typowe biura, które muszą pomieścić kilkunasty pracowników muszą być wyposażone w stoły lub biurka, krzesła. Nie mówiąc o kartkach, ołówkach itp. Do tego odkurzacz, czy odświeżacz powietrza również okażą się niezbędne, podobnie jak czajnik bezprzewodowy czy preparaty do utrzymania czystości (sprawdź: utrzymanie czystości). Kupno sprzętu do biura to duży wydatek, ale ważne żeby można było odpowiednio pracować. Jak właściwie urządzić miejsce dla własnej firmy

Jeżeli postanowiliśmy sami ogarnąć wyposażenie biura naszej firmy, to trzeba trochę się pomęczyć. Po pierwsze warto przejrzeć gazety lub poszukać w sieci, żeby wyszukać inspirację. Dobrze wypisać na kartce, co jest konieczne do ogarnięcia przestrzeni w naszym biurze. Ważne jest, by pamiętać na ile osób chce się urządzić dostępną przestrzeń. Każde biuro i firma muszą pamiętać o tym, że najważniejsze jest, by pracownicy jak też klienci chcieli być w naszym biurze. Dobrze przejrzeć gazetki promocyjne sklepów, w których możemy znaleźć meble lub gadżety, które będą przydatne w biurze (można także zerknąć tutaj i porównać oferty: pozostałe artykuły BHP).

Jeżeli każdy z naszych pracowników będzie potrzebował laptopa, to trzeba im zapewnić odpowiedni sprzęt. Pamiętajmy też o właściwym wyborze operatora Internetu. Jednak nie każdy jest alfą i omegą, dlatego czasem dobrze poszukać pomocy. Możliwe, że okaże się, że któryś pracownik zna się na aranżacji wnętrz, a ktoś inny posiada kartę stałego klienta z dużymi zniżkami w sklepie, gdzie mamy zamiar zrobić zakupy. Robiąc pierwsze kroki, nie powinniśmy się stresować i musimy pamiętać, że często dobrze poprosić o pomoc, zamiast się denerwować, bo nie uda nam się ze wszystkim wyrobić.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes