W jaki sposób najefektywniej przeprowadzić coaching?

sala konferencyjna
Jeśli sądzisz, iż posiadasz ponadstandardową wiedzę na jakiś ciekawy temat, na przykład umiesz pozycjonować witryny internetowe czy jesteś mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, z pewnością musisz pomyśleć czy być może czymś OK nie jest zorganizowanie szkolenia. W końcu prawda jest taka, że na zorganizowaniu szkolenia jak najbardziej można zarobić spore pieniądze. Wychodzę z takiego założenia, iż na własnej wiedzy należy próbować zarabiać. W szczególności, że ostatnio w naszym kraju łatwo dostrzec duży popyt na wszelkiej maści sesje szkoleniowe.

Ludzie w Polsce bardzo dobrze wiedzą, że porządne szkolenia są praktycznie na wagę złota. Moim skromnym zdaniem to sytuacja jest taka, iż jeśli posiadamy dostateczną wiedzę, a do tego jesteśmy osobami przebojowymi, bez wątpienia musimy poszukiwać własnej szansy. Co do tego raczej nie mam większych wątpliwości. Tydzień temu brałem udział w szkoleniu dot. zakładania firmy – muszę napisać, że sporo się dowiedziałem. No dobrze, co zatem należy zrobić, aby bez żadnego kłopotu zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa
Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, trzeba wiedzieć, że początkowo czymś ważnym są najlepsze sale szkoleniowe we Wrocławiu dostępne pod – a więc powinniśmy wynająć salę, ponieważ gdzieś w końcu nasi słuchacze chcieliby szkolić się w odpowiednich warunkach. Co prawda słyszałem o ciekawych szkoleniach, które organizowano w restauracjach, lecz myślę, iż w sumie to nieodpowiedni pomysł. Moim zdaniem fantastycznym miejscem dla pragnących zorganizować udaną konferencję jest duże miasto – bo relatywnie łatwo do niego się dostać. Chociaż pewnie na naszym szkoleniu będą tylko ludzie z miasta. Przecież nie mamy renomy.

Trzeba również napisać, iż czymś ze wszech miar ważnym jest to, aby nigdy nie sądzić, że nasze szkolenie tak jakby samoistnie się wypromuje. Czyli musimy umiejętnie podejść do tematu promocji spotkania. Moim zdaniem doskonałym rozwiązaniem jest choćby otworzenie witryny internetowej, a do tego zamieszczanie reklam w takich miejscach, które w jakiś sposób traktują o naszej branży. Czyli krótko podsumowując – zorganizowanie swojego szkolenia to doskonały pomysł. Nie powinieneś tego zepsuć!

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes