Jak najskuteczniej rozliczyć swój PIT?

Każda z osób, która zatrudniała się w konkretnym wymiarze godzin w poprzednim roku, jest zobowiązana do końca kwietnia złożyć deklarację Pity 2015. Jeżeli ktokolwiek to zaniedba, czekają go spore grzywny, dlatego warto o tym szczególnie pamiętać. Mamy co najmniej trzy inne alternatywy aby tego dopilnować: wynająć księgową, użyć specjalnego programu komputerowego, bądź rozliczyć się przez internet. Która z tych metod jest najlepsza dla ciebie?

podatki

Autor: David Besnette
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli prowadzimy swoją działalność gospodarczą i potrzebujemy zadeklarować się z wielu źródeł dochodu, wypełniając zarówno pit 37 i 36, najłatwiejszą metodą będzie zatrudnienie księgowej. Oczywiście są persony, które nawet najmocniej skomplikowane deklaracje potrafią zrobić samodzielnie, lecz miejmy na uwadze, że właściciele przedsiębiorstw są uważniej monitorowani przez fiskusa, przez co każdy ich błąd może być tym prędzej zauważony. Opłacenie księgowej jak wiadomo jest odpłatne, jednak raz na rok można sobie na to pozwolić, chociażby dla własnego spokoju .

Najbardziej popularną opcją aby rozliczyć Pity 2015, jest zainstalowanie na naszym komputerze specjalnego programu. Jeżeli mamy tylko jedno źródło przychodu, jest to opcja niezwykle prosta. Programy w większości przypadków są bezpłatne, jednak umieszczone są w nich reklamy. Należy tutaj działać krok po kroku, a na pewno wszystko dobrze naniesiemy, jeśli będziemy uważni. Jedynym ich minusem, jest brak możliwości określenia fundacji, której przekazujemy nasz 1% podatku – jest ona z góry wybrana.

Alternatywą, która pojawiła się kilka lat temu i cieszy się coraz znaczniejszą popularnością, jest wypełnianie deklaracji wirtualnie. Nieistotne czy chodzi o pit 37 czy 36, jest ona przystosowana do każdego rodzaju. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to stworzenie podpisu elektronicznego – do sporządzenia w naszym urzędzie skarbowym. Jeśli jednak go nie mamy, możemy zamiast niego umieścić po prostu naszą zeszłoroczną kwotę przychodu – będzie to wystarczające aby rozliczyć Pity 2015 online. Ciekawa strona:

Mamy kilka możliwości na wykonanie deklaracji podatkowej za miniony rok. Każda jest przeznaczona do podatników innego typu, możemy po prostu obrać tą, która wydaje nam się najlepszą dla nas.

Zainteresowała Cię tamta wiadomość? Jeśli masz ochotę zobaczyć więcej, sprawdź na witrynie (http://www.kwmediator.pl/cro-centrum-roszczen-odszkodowawczych/) pozostałe informacje, one też będą na ten temat.

Jeżeli nasze dochody pochodziły z różnych miejsc, lepiej zaangażować księgową, która bez problemu ogarnie za nas ten bałagan. Jeśli jednak otrzymaliśmy wyłącznie pit 37, poradzimy sobie sami, z pomocą konkretnej aplikacji.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes