W jaki sposób organizatorzy regionalnych zlotów harcerskich, a także ich uczestnicy przygotowują się do corocznych imprez

Harcerstwo przyciąga ludzi z pasją, chociaż jednocześnie należy pamiętać, że w końcu druh to nie żaden balangowicz, ale przede wszystkim osoba cechująca się szczególną wrażliwością, uczciwością, honorowością i odwagą. Harcerza, tak samo jak wojskowego bądź funkcjonariusza drogówki, obowiązuje szczególny etos, który wyraża się chociażby poprzez fakt, że takie osoby wkładają uniform. Tak czy siak, we współczesnych czasach harcerstwo jest kojarzone głównie ze wspólnym nuceniem piosenek przy ognisku i oczywiście spotkaniami w dużym gronie, czyli zlotami.

idź na stronę

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Nastoletni harcerz, który w nadchodzącym miesiącu wybiera się na zlot, powinien dobrze przygotować się do wspomnianego wyjazdu. W pierwszym rzędzie zastępowy ma obowiązek skontrolować stan uniformu, zatem wszystkie polary, spodnie oraz chusty muszą zostać wyprane i starannie wyprasowane. Buty również powinny lśnić czystością. Poza tym przydają się podstawowe akcesoria kuchenne, a konkretniej solidne termosy albo kubki termiczne, bidony oraz zestawy sztućców. Choć każdy druh przyzwyczaił się do niewygód, to jednakże każdy z nich zamierza przespać noc w dobrym jakościowo śpiworze, a w razie czego mieć w miarę nowoczesną latarkę. Tych wszystkich wyliczonych rzeczy w żadnym razie nie kupuje się w marketach, ale najczęściej zamawia w internecie – dobrze wyposażona składnica harcerska ma w propozycji handlowej pełen asortyment potrzebnych artykułów – WGL.

Do zlotów muszą profesjonalnie przygotować się także i sami organizatorzy. Nawet nowicjusze świetnie wiedzą, że solidny namiot musi zostać rozłożony na polu biwakowym.

namiot

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno nie w każdym przypadku staje się koniecznością, bo taki namiot można oczywiście wypożyczyć – wystarczy jednie szczegółowo przejrzeć oferty i wybrać najkorzystniejszą.

Czy masz ochotę, poznać następne wiadomości? Jeśli tak, to wejdź na ten link oraz zobacz w artykule więcej danych. One prawdopodobnie również Cię zaintrygują.

Profesjonalna wypożyczalnia namiotów zaproponuje rozsądne ceny, jak również niemały wybór.

Organizatorzy muszą zapewnić też sporo innych, bardzo użytecznych przedmiotów, jak na przykład: lekkie siekierki, zapasowe śledzie do namiotów, a w końcu metalowe kociołki do przyrządzania grochówki na ognisku. A jeżeli w programie przewidziano konkursy, to oczywiście należy pomyśleć również o nagrodach. Te najsensowniej kupić w internetowym sklepie z artykułami dla harcerzy, gdyż taka składnica harcerska zaoferuje przedmioty, które na pewno zadowolą każdego druha.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes