W jaki sposób poszukiwać pracy – porady dla początkujących

Praca informatyk
Niejednokrotnie można spotkać się z twierdzeniem, że w Polsce niezwykle trudno znaleźć ciekawą pracę. Jeżeli jednak posiadamy duże ambicje i dokładnie wiemy, co chcemy robić, naprawdę powinno się walczyć o swoje marzenia. Należy po pierwsze uwierzyć w swoje możliwości i stale podnosić kwalifikacje. Co jednakże z osobami, które właśnie skończyły naukę lub chcą zmienić branżę i nie mają żadnego doświadczenia? Czy są skreśleni już na początku?

Praca
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, jaka jest szukana porady (zobacz kalkulator płacy) informatyk , deweloper czy księgarz, ważne są umiejętności i dążenie do celu. Pierwszym krokiem do dostania pracy jest rzecz jasna przygotowanie interesującego CV oraz listu motywacyjnego, który ma za zadanie przekonać pracodawcę, że to my jesteśmy człowiekiem, którego potrzebuje. W takich pismach naprawdę nie warto kłamać, jednakże nie wolno również pominąć ani jednej zalety, która może być pomocna w zdobywaniu pracy. Warto mieć poczucie świadomości tego, co w nas najcenniejsze. Pewność siebie jest naprawdę istotna.

Jeżeli nie mamy wymaganego doświadczenia, list jest naszą jedyną szansą na zdobycie pracy, w związku z czym należy nie poddawać się schematom i skrupulatnie opisać powody, dla których trzeba nas zatrudnić. Oczywiście list musi być pasujący do miejsca wysyłania. Często nie możemy pozwolić sobie na żartobliwy ton. Jeśli studiujemy i posiadamy wsparcie finansowe opiekunów czy uczelni, warto w wolnym czasie zdobywać doświadczenie przez praktyki i staże. Nawet jeżeli są one darmowe, mogą pomóc nam w dostaniu wymarzonej pracy, w dodatku z pewnością wiele nas nauczą.

Tak naprawdę w tego typu pracy, często bez problemu można dopasować czas, często dostępna jest firma (zobacz umowa zlecenie a chorobowe) zdalna, więc na pewno uda się to pogodzić z obowiązkami na uczelni. To jedyny czas, gdy można sobie pozwolić na ten sposób uzupełniania doświadczenia i zdecydowanie warto z niego skorzystać.

Praca w biznesie
Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie wszystko można znaleźć w Internecie i niewielu ludzi decyduje się na inny sposób szukania miejsca zatrudnienia. Istnieją bardzo duże serwisy, na których udostępniane są ogłoszenia z różnych miast, nieważne w jakim mieście poszukiwana jest przez nas praca Brzeg , Katowice, Wrocław – witryny mają wszelkie oferty. Dodatkowo można zamówić newsletter, dzięki któremu dostaniemy na adres mailowy ogłoszenia z konkretnymi frazami, np. „praca operator równiarki” itd.

Należy też śledzić zakładkę kariera wymarzonej firmy i aplikować kiedy to tylko możliwe. Przede wszystkim nie wolno się poddawać, skoro stale podnosimy wiedzę, przesłanie CV 3 raz do tej samej firmy nie jest niczym nieprawidłowym. Co więcej – może sprawić, że dostaniemy wymarzoną pracę, a połączenie obowiązków i przyjemności jest świetnym rozwiązaniem.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes