W jaki sposób pożyczyć pieniądze poza bankiem?

pieniądze
Od najdawniejszych czasów jasne jest, że pieniądze pełnią w życiu bardzo istotną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnią egzystencję, nie zawsze w luksusach, jednak przy niedoborze gotówki może się to w negatywny sposób odbić na poziomie życia. Zasadniczo więc raczej dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

scrubble ułożone w słowo money
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nawet osobom żyjącym w dostatku od czasu do czasu brakuje funduszy na rozmaite potrzeby. Oprócz tego w życiu ludzkim stosunkowo często pojawiają się też momenty, gdzie dodatkowa gotówka jest niezwykle konieczna Niejednokrotnie są to cele związane z atrakcjami i rozrywką, takie jak na przykład wakacyjne wyjazdy zagraniczne.

Zdarza się jednak również, że pieniądze potrzebne są w przypadku wystąpienia nagłej choroby czy z powodu wypadku. Dodatkowe pieniądze można uzyskać na rozmaite sposoby. Istnieje również parę metod tego rodzaju pożyczki poza kredytem zaciąganym w banku.

Pożyczki prywatne

Jednym ze sposobów pożyczania środków znanym już od bardzo dawna są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa wskazuje, są to pożyczki, które uzyskiwane są bez angażowania podmiotów takich jak na przykład banki. Jest to po prostu przekazanie pieniędzy od jednej osoby prywatnej do drugiej. Sposób zaciągania takiej pożyczki uzależniony jest od chęci obu stron, jak również często od łączących je zależności.

symbol zatrzymania pieniędzy
Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest, by ustalić parę istotnych aspektów >>Sprawdź jak zmienić kredyt na tańszy<< W pierwszej kolejności należy ustalić kwotę pożyczki. Większa część osób ustala w tym momencie również oprocentowanie pożyczki. Bardzo istotne dla obu stron jest również wyznaczenie ostatecznego terminu zwrotu.

Pożyczki pozabankowe

W ostatnich latach także na terenie Polski w dużym stopniu rozwinęły się instytucje określane mianem parabanków. Są to firmy pod względem działalności zbliżone do zwykłych banków, jednak nie mające takich uprawnień i niekontrolowane w tak wysokim stopniu jak standardowy bank. Instytucje te najczęściej zajmują się udzielaniem pożyczek, nierzadko jednak z bardzo wysokim oprocentowaniem.

Zaciągając pożyczkę w takim miejscu należy niezwykle skrupulatnie poznać warunki umowy, którą się zawiera. W innym przypadku można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną umowę, która związana jest ze sporym ryzykiem.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes