W jaki sposób prezentuje się najwyższej klasy hotel? Jak się powinien wyróżniać, jakie musi mieć wyposażenie?

Pokój hotelowy
Hotele uhonorowane pięcioma gwiazdkami to miejsca noclegowe o niezwykle wysokim standardzie. Za jedną dobę gość musi zapłacić spore kwoty, z tego również względu spodziewa się tym bardziej zadowalających, a nawet luksusowych warunków. Z tego artykułu będziesz mógł się dowiedzieć, jakie meble i urządzenia powinny zostać ulokowane w pokoju znajdującym się w tego typu hotelu.

Pokój hotelowy
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowo warto rozeznać się, jakie tak naprawdę wymiary powinny mieć różniące się pokoje w hotelu o wspomnianej liczbie gwiazdek. Powierzchnia pokoju jednoosobowego wynosić musi przynajmniej 14 m2, dla dwóch osób – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Przejdźmy teraz do wyposażenia meblowego. W pokoju który znajduje się w hotelu o najwyższym standardzie łóżko dla jednej osoby powinno mieć wymiary 90 x 200 cm, dla dwóch osób natomiast 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku musi znajdować się szafka nocna lub stolik.

W skład umeblowania takiego pokoju powinien wejść stolik, nie można zapominać również o fotelach lub kanapie. Szafa, która przeznaczona jest do przechowania ubrań gościa musi posiadać głębokość co najmniej sześćdziesięciu cm i być wyposażona w odpowiednią ilość wieszaków (przynajmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W takim pokoju nie może także zabraknąć biurka oraz krzesła lub krzeseł (jednego na jedną osobę). Niezbędna jest też istnienie wieszaka do wieszania płaszczy, kurtek czy innych okryć, lustra oraz bagażnika hotelowego, który przeznaczony jest do postawienia torby podróżnej gościa.

Jeżeli chodzi o oświetlenie fragmentu pokoju w hotelu o pięciu gwiazdkach, to w każdej z nich musząznaleźć przynajmniej trzy lampy sufitowe a także po jednej lampce nocnej w pobliżu każdego łóżka. W skład wyposażenia uzupełniającego powinny wejść następujące sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan albo wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, przyrządy do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania a także popielniczka.

Polecane jest także ulokowanie w tego rodzaju pokoju części dekoracyjnych, które upiększą pokój. Tego typu wyposażenie powinien posiadać każdy pięciogwiazdkowy hotel, w każdym miejscu, jak na przykład hotele Olsztyn. To zapewnienie pełnego zadowolenia.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes