W jaki sposób przygotować się do wypadu na wypad do lasu? Co warto zabrać?

nóż
Chcielibyśmy zrobić dziecku wyjątkową niespodziankę. Inną niż jakiś standardowy prezent, albo wypad do kina. To ma być coś ekscytującego i innego aniżeli do tej pory? Zorganizujmy wypad na biwak. W taki sposób spędzimy z dzieckiem czas, pooddychamy świeżym powietrzem na łonie natury, aktywnie spędzimy parę dni oraz odpoczniemy od zabieganego miasta. W jaki sposób przygotować się do takiej wyprawy?

Przede wszystkim znajdźmy jakieś ciekawe miejsce. Najlepiej jakieś nowe rejony, jakich ani my, ani nasza pociecha jeszcze nie poznało. Pozwoli nam to na wspólne odkrywanie nowych terenów. Dobrze żeby był to jakiś camping w pobliżu tras turystycznych, które będziemy mogli razem poznawać. Na pewno przydatny będzie namiot i śpiwory. Bez względu na porę roku, temperatury nocą potrafią sporo spadać, z tego powodu warto mieć śpiwór dobre na zimne noce, dodatkową izolacją będzie karimata. Jeżeli jedziemy samochodem można pozwolić sobie nawet na taką samopompującą, która zajmie więcej miejsca i jest trochę cięższa od standardowej, jednak jest bardziej wygodna. Dobrze też zaopatrzyć się w ciepłą odzież, która choćby w nocy może pełnić dodatkową rolę ochraniając nas przed zimnem.

Czy zainteresowała Cię autorska witryna (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/LILI_HOTEL/9209/40-1805-24FF.html)? Niezmiernie mi miło. Wspaniale będzie, jeśli znajdziesz jeszcze sekundę, aby zostawić swą opinię.

bidon
Autor: Ryoichi Tanaka
Źródło: http://www.flickr.com

Do wyjść na szlaki turystyczne przyda się większy zbiornik na wodę bukłak Deuter, jaki jest bardzo wygodny, ponieważ można umieścić go w plecaku i nie trzeba go z niego wyjmować, jeżeli chcemy się napić. Wystarczy użyć podpiętej do niego rurki wychodzącej z plecaka. Do całej masy rzeczy przyda nam się jakieś ostre, mocne narzędzie, najlepiej nóż z krzesiwem. Można nim otworzyć konserwę, przygotować kije na ognisko. Jest to niesamowicie uniwersalne narzędzie, a dodatkowo krzesiwo jest swego rodzaju narzędziem na czarną godzinę, gdyby nagle skończył nam się zapas zapałek, lub też zepsuła zapalniczka. Pozwoli nam ono rozpalić szybko ogień. Nie zajmuje wiele miejsca, a dobrze jest coś takiego przy sobie w razie czego mieć.

Przyda nam się dobrej jakości plecak do chodzenia po szlakach. Najlepiej model, w jakim nie będziemy się jakoś strasznie pocić dzięki odstającej od pleców tylnej ściance. Oprócz tego musi być lekki i wytrzymały. Zabierzmy ze sobą kompas, w razie jakbyśmy zgubili drogę i musieli określać odpowiedni kierunek. Ładowarka solarna jako dodatkowe źródło energii. Czołówka, użyteczna po zmroku i w jaskiniach. Mapy tego obszaru, po jakich mamy zamiar się poruszać, jak i termos z czymś ciepłym na rozgrzanie. To takie niezbędne minimum, które oczywiście możemy uzupełniać dowolnie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes