ABC podróży lotniczej

Nasz przewodnik podpowie, w jaki sposób należycie przygotować się, aby podróż przebiegła komfortowo jak też bez komplikacji. Zwłaszcza u osób, dla których będzie to pierwszy lot , zaś jedynym towarzyszem będzie niepokój.

pilot

Autor: Tekniska museet
Źródło: http://www.flickr.com
Samolot może służyć jako jeden z komfortowych, szybkich i – jak pokazują badania – pewnych środków lokomocji. Dzięki niemu oszczędzisz sporo czasu oraz ekspresowo dotrzesz do wyznaczonego celu.

Dla poniektórych transport powietrzny to codzienność. Inni latają od czasu do czasu. Ale są też tacy, którzy podróż płatowcem mają przed sobą. Gdy wyjazd masz już zaplanowany, udało ci się zarezerwować oraz nabyć bilet na wyselekcjonowany lot, zostaje rozpocząć pakować walizki.Zarówno loty po kraju, jak i do innych państw wymagają od nas niedużego zaangażowania. Po pierwsze przyszykuj bilet jak też niezbędne obowiązujące dokumenty tożsamości konieczne w trakcie odprawy na lotnisku (dowód osobisty, paszport) oraz ewentualnie inne konieczne dokumenty (wiza, świadectwo szczepień).

Powinno się wcześniej sprawdzić, jakie dokumenty wymagane są w danym kraju. Do państw Unii Europejskiej, starczy tylko dowód . Jeśli zamierzamy lecieć poza państwa Unii, musimy mieć ważny paszport jak też ważną wizę tranzytową bądź wjazdową. W przeciwnym wypadku funkcjonariusze straży granicznej nie pozwolą na przekroczenie granicy państwowej. Najlepiej paszport, bilet itd. zapakuj razem, w jednym miejscu, ażeby zawsze mieć wszystko w zasięgu dłoni.

Starannie oraz dokładnie spakuj bagaż główny i bagaż podręczny. Najcenniejsze przedmioty lub te, które podatne są na uszkodzenia, możesz zapakować wraz z bagażem podręcznym. Jak w każdym środku transportu, również w samolocie może dosięgnąć nas choroba lokomocyjna, toteż warto przed wyjazdem zjeść niewielki posiłek. Do bagażu podręcznego weź leki na chorobę lokomocyjną czy inne dolegliwości.

lotnisko

Autor: Rob Faulkner
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz można pojechać na aerodrom. Możesz dostać się tam środkami komunikacji miejskiej, taxi (tanie taxi dla firm Warszawa) albo własnym samochodem i zostawić go na specjalnym parkingu – więcej…. Odprawy nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Optymalny czas to około 2 godziny przed odlotem. Szczegółowe informacje dotyczące czasu lotu poda ci biuro podróży bądź linia lotnicza sprzedająca bilet.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes