Jakim sposobem zadeklarować się z dochodu prędko i skutecznie?

Wraz z nastaniem nowego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda persona, która w minionym roku była zaangażowana legalnie, powinna wypełnić tą deklaracje, w przeciwnym wypadku, w momencie dowolnej kontroli, czeka ją kara. Większość osób wypełnia pit 37, który jest bardzo łatwy w obsłudze, spora część pól jest intuicyjna, można uporać się z tym w kilka minut. Niektórzy, zwłaszcza osoby prowadzące prywatną działalność gospodarczą, mają mocniej skomplikowane zadanie, jednak też do ogarnięcia. posiadamy dwie metody, aby rozliczyć pit 2016 – internetowo lub normalnie. Która z nich jest wygodniejsza?

podatki do zapłaty

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Kilka lat temu polski rząd umożliwił opcję wirtualnego deklarowania podatku za rok poprzedni. Jest to na tyle wygodna alternatywa, że nie musimy wychodzić z mieszkania i czekać w kolejce na poczcie lub w urzędzie. Jednak nie jest to całkowicie takie proste. Najpierw, żeby w ogóle zacząć rozliczenie pit 2016, musimy zainstalować kilka koniecznych programów, co może potrwać nawet godzinę. Po czym warto dokładnie zorientować się, który pit 2016 trzeba wypełnić, aby cała nasza praca (Rozglądasz się za dobrą pracą? Zobacz oferty – oferty pracy warszawa) nie poszła na marne. Przed zainicjowaniem dzieła warto przeczytać instrukcję. Ważną sprawą jest, aby mieć podpis elektroniczny (niezbędny jest do tego konkretny sprzęt). Jeżeli takowego nie posiadamy, może wystarczyć znajomość naszego przychodu za poprzedni rok. Mimo nowoczesnych technologi, w obecnym roku dużo ludzi zadeklaruje pit 16 w sposób klasyczny. Możemy wydrukować właściwy formularz i wypełnić go samodzielnie, ręcznie, lub zapytać panią w urzędzie o pomoc. Jednak pamiętajmy, im bliżej końca kwietnia tym więcej ludzi będzie robić rozliczenie pit 2016, stad też szykują się kolejki – jak rozliczyć pit 2016. Jeżeli jesteśmy bardziej leniwi a przy okazji orientujemy się nieco w internecie, możemy pobrać konkretny program, który nam pomoże w wypełnieniu deklaracji.

Większość z nich jest nieodpłatnych, lecz ich wykorzystanie niekiedy nie pozwala osobiście wybrać fundacji, której ofiarujemy nasz 1 % dochodu – narzucają nam z góry takową. Kiedy już wszystko dobrze wypełnimy, musimy wydrukować dokument i wysłać pocztą lub dostarczyć do urzędu. Nie zapomnijmy o podpisie! Rozliczenie pit 2016 sporej grupie ludzi nie powinno sprawić kłopotu. Druki są na tyle klarownie sporządzone, że każdy powinien poradzić sobie z typową wersją. Możemy zadeklarować dochód drogą wirtualną, wtenczas ominie nas stanie w kolejce na poczcie lub w urzędzie skarbowym.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes