Jak skutecznie pozbyć się trądziku i cieszyć się gładką skórą?

Leczenie trądziku
Nawracający trądzik jest bardzo nieprzyjemnym problemem. Nie tylko spędza sen z powiek nastolatkom, ale także powoduje nieestetyczne blizny. W jaki sposób można się pozbyć tego problemu raz na zawsze? Leczenie trądziku to długi proces, ale szczęśliwie nie misja skazana na porażkę. Lepiej jednakże nie eksperymentować na skórze, a bez wahania wybrać się z wizytą do lekarza specjalisty.

kliknij w odnośnik
Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew obiegowej opinii trądzik spotyka nie tylko nastolatki. Coraz więcej starszych ludzi skarży się na tę chorobę. Walka z trądzikiem jest w takim wypadku o tyle trudna, że nie znane są jego powodu. Lekarze twierdzą, że przyczyną mogą być predyspozycje genetyczne, nieustanny stres albo zażywanie niektórych lekarstw. Jeżeli wypatrzymy na swojej skórze pierwsze oznaki trądziku, nie powinniśmy czekać z wizytą u lekarza specjalisty.

Późne zaczynanie terapii może wywołać szpecące blizny. Wczesna forma trądziku przejawia się wysypem białym plam na twarzy, dekolcie i ramionach. Wypukłe czerwonawe grudki lub ropne guzki to niestety zaawansowany etap choroby. Leczenie trądziku – (nasze zabiegi) to proces, który wymaga dużych pokładów cierpliwości, bo rezultaty mogą przyjść dopiero po paru miesiącach. Zależnie od etapu choroby, lekarz może zalecić stosowanie maści albo kremów z zestawem witamin ewentualnie antybiotyki zażywane doustnie.

Tradycyjne leczenie trądziku może wspomóc też seria zabiegów, np. specjalistyczne pilingi. Co wyjątkowo ważne, zmian na skórze nie możemy wyciskać! Mogłoby to spowodować pojawienie się nowych krostek lub szpecących blizn. Co jednak zrobić, kiedy się już pojawią? Najlepszą metodą ich usunięcia jest resurfacing.

Polega na laserowym wygładzeniu naskórka twarzy przez usunięcie blizn potrądzikowych i chirurgicznych. Resurfacing to również świetny zabieg odmładzający dla naskórka – usuwa zmarszczki, plamy i redukuje problem nieładnie obwisłej skóry. Po zabiegu pacjentka musi spędzić kilka dni w domu, ale otrzymany rezultat to wynagradza. Skóra staje się jędrna i wygładzona, znikają brzydkie blizny. Resurfacing przeprowadzany jest w licznych polskich klinikach chirurgii plastycznej.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes