W jaki sposób skutecznie radzić sobie z kwestią wystąpień publicznych – parę wskazówek

Orator
Aktualnie w branży działa bardzo wiele firm PR-owych. Na ich usługi wielokrotnie decydują się przedsiębiorstwa, które mają kłopoty z zarządzaniem własnym wizerunkiem bądź też nie mają swoich działów PR. W obecnych czasach staje się powszechne, że tego typu istotne spawy, jak wizerunek własnej firmy powierzamy fachowcom. Przede wszystkim również właściciele małych przedsiębiorstw zaczynają doceniać zalety zewnętrznego zarządzania wizerunkiem. Jak wiadomo od tego właśnie, jak prezentujemy się na zewnątrz zależy, jak postrzegają nas nasi klienci.

nauka na szkoleniach
Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie wiele zależy od branży, w jakiej prosperuje dane przedsiębiorstwo, jednak zazwyczaj kontaktowanie się z mediami jest koniecznością. Nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale przede wszystkim po to, alby efektywnie rozpowszechniać komunikaty o naszym przedsiębiorstwie. Jeśli posiadamy swój własny dział PR, na pewno trzeba zadbać o to, by nasz personel byli odpowiednio przygotowani i mięli pożądane kwalifikacje. Nierzadko zdarza się, że zatrudniamy osobę, która świetnie sprawdza się w pisaniu artykułów, jednak niekorzystnie wypada w momencie, gdy należy udzielić wywiadu. Wówczas trzeba zainwestować w szkolenia medialne. Standardowe szkolenie najczęściej jest prowadzone przez najlepszych trenerów, którzy nadal pracują w mediach. W trakcie profesjonalnych szkoleń uczestnicy nabywają umiejętności, dzięki którym bez trudu poradzą sobie z stresem przed kamerą. Poza tym poznają skuteczne techniki przemawiania do audytorium tak, aby nas uważnie słuchali.

Dobre szkolenie medialne to również doskonała okazja, by na próbę stanąć przed kamerą TV i spróbować swoich sił. Wiele firm PR-owych, które obecnie działają w branży, mają również w swojej szerokiej ofercie dodatkowe szkolenia, dedykowane działom handlowym. Naturalnie znajomość pomocnych metod autoprezentacji przyda się każdemu, kto działa w biznesie. Stąd też na szkolenia medialne zapisują się nie tylko przedsiębiorstwa, które chcą zwiększyć kompetencje swoich pracowników, ale również studenci różnych kierunków. Umiejętność efektownej autoprezentacji jest przydatna, zwłaszcza jeśli szukamy pracy w branży PR. Osoby, które posiadają tego typu kompetencje są wartościowymi kandydatami w międzynarodowych korporacjach.

Może Cię zainteresować: media relations

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes