W jaki sposób trzeba dbać o bezpieczne przechowywanie oleju na opał w domu.

Opałowy olej jest coraz popularniejszym rodzajem paliwa, jakie jest używane do grzania domów jednorodzinnych i obiektów przemysłowych. Cechuje się wysoką sprawnością energetyczną, niezbyt wysokimi kosztami, a także niezależnością od dostawców z zewnątrz.

Instalacja oparta na tym paliwie może być całkowicie niezależna, rzecz jasna pod warunkiem że mieć będzie odpowiednią ilość paliwa, nie będzie też wymagać ciągłej pracy, jak to ma miejsce przykładowo przy kotłach na węgiel i drewno. W każdym przypadku wykonuje się ją w taki sposób, aby paliwo dostarczyć raz, ewentualnie dwa razy w roku, a później jedynie z niego korzystać. Jednak cały czas nie można zapominać o jednej niezwykle ważnej rzeczy, to znaczy o tym, że taki olej (http://esoil.pl/k,8,houghton) to paliwo łatwopalne i będzie wymagać należytego poziomu zabezpieczeń. Należy go przechowywać w odpowiednio zaprojektowanych atestowanych zbiornikach, w miejscach, w których nie będzie on miał styczności z ogniem. Więcej na .

nowoczesny zbiornik na olej opałowy

Jak prawidłowo powinno się dbać o bezpieczeństwo przy przechowywaniu oleju opałowego w domu?

Najistotniejszą rzeczą podczas przechowywania tego paliwa powinna być kontrola, aby zbiorniki na olej gwarantowały odpowiedni poziom bezpieczeństwa przed rozlaniem, co w konsekwencji mogłoby prowadzić do pożaru . Dlatego też wykonuje się je z solidnych materiałów, najczęściej będzie to albo gruby polietylen, albo blacha stalowa.

Podobał Ci się nasz artykuł? Zatem gorąco zapraszamy (http://www.transcomp.pl/) do następnych naszych newsów, które będą o podobnej tematyce.

Przy stali z reguły stosowane są dwie konstrukcje zbiorników, to znaczy z jednym i dwoma płaszczami, różnią się one poziomem zabezpieczenia przed wylaniem.

Zbiorniki z jednym płaszczem będą wymagać, żeby je instalować w specjalnych wannach, które będą zbierać olej jeżeli pojawi się nieszczelność. Zbiorniki dwupłaszczowe nie mają takiej wady, gdyż rolę zabezpieczenia stanowi druga zewnętrzna warstwa. Nowoczesne zbiorniki posiadają parę pożytecznych podczas codziennego użytkowania funkcji i mechanizmów, przykładowo do nich należą alarmy wykrywające wycieki czy wydajne filtry do paliwa , dzięki którym jest ono dokładnie oczyszczane przed podaniem do pieca.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes