W jaki sposób ubiegać się o dotacje na rozkręcenie swojego biznesu

firma
Jednoosobowa działalność gospodarcza to forma samozatrudnienia, którą coraz częściej wybierają młodzi ludzie.

biznes
Autor: KamiPhuc
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczy problem osób, które chcą otworzyć własną działalność, to kwestia zdobycia pieniędzy. Jest wiele sposobów na uzyskanie pieniędzy na start. Jak wskazują statystyki, wciąż większość młodych przedsiębiorców decyduje się na tzw. Friends, Family, Founds, czyli wykorzystanie środków własnych oraz rodziny czy przyjaciół. Jest to naturalnie sposób, dzięki któremu konieczności spłacania kredytów w banku. Z drugiej strony, jeśli chodzi o pieniądze, relacje rodzinne mogą z czasem bardziej utrudnić nam życie, niż ułatwić.

Kolejnym sposobem na uzyskanie funduszy na start są dotacje i granty ze środków publicznych. Osoby bezrobotne mogą starać się o jednorazowe dofinansowanie wysokości około 20 tysięcy złotych. Tego typu dotacje dla nowych firm są oczywiście bezzwrotne. Kwota dotacji zależy również od regionu, jednak nie warto zwlekać z decyzją, ponieważ wraz z końcem roku, kończy się także pula pieniędzy, przeznaczona na ten cel.

Jedną z powszechniejszych form pozyskania pieniędzy są oczywiście kredyty bankowe. Nierzadko decydują się na nie przedsiębiorcy, którzy potrzebują dużego kapitału na start. Banki oferują też dodatkowe usługi dla biznesu. Na przykład kompleksowa obsługa kontraktu to usługa skierowana do podmiotów gospodarczych, które współpracując z Jednostkami Samorządu Terytorialnego .

Poszukujesz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa porady prawne Wrocław z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ są na niej wiele niezwykle interesujących informacji.

Dzięki takim rozwiązaniom przedsiębiorca może skorzystać z różnych produktów danego banku na poszczególnych poziomach realizacji kontraktu.

200
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku finansowym działają też prywatni inwestorzy, zwani Aniołami Biznesu. Dysponują oni odpowiednim doświadczeniem oraz własnym kapitałem. Najczęściej wspierają oni startupy. Ich wsparcie polega na fachowym doradztwie oraz dofinansowaniu firmy w początkowej fazie rozwoju. Anioły Biznesu niejednokrotnie działają non-profit, jednak zdarza się, że pomagają w zamian za udziały w nowym biznesie.

Nim ustalimy w jaki sposób mamy zamiar uzyskać fundusze na start, powinniśmy rozpatrzeć wszystkie możliwe rozwiązania.
Każda z omówionych metod ma naturalnie swoje plusy i minusy. Jeśli rozpoczynamy dopiero naszą przygodę z biznesem na pewno trzeba skorzystać z profesjonalnego doradztwa, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes