W jaki sposób wybrać dobrą ekipę budowlaną, żeby nie sprawiała dużych kłopotów w trakcie stawiania domu?

firma budowlana
Zima jest najlepszym momentem na poszukiwanie firmy wykonawczej. To martwy okres, toteż bez żadnego problemu da się umówić się na spotkanie bądź umówić termin na nadchodzący sezon budowlany.

firma budowlana
Autor: Tirso Lecointere
Źródło: http://www.flickr.com
Budowę wymarzonego domu należy zlecić profesjonalnej firmie z dużym bagażem doświadczeń i wyśmienitymi referencjami. Na początku dobrze jest popytać najbliższych kolegów o możliwe namiary do znanych im ekip robotniczych. Ich sugestie są nieocenioną pomocą w trakcie szukania wykonawcy. Dokonanie odpowiedniego wyboru jest kluczowe. Na początku rozmów z wybranymi ekipami budowlanymi trzeba poprosić o pisemne referencje z poprzednich zrobionych prac. Warto zwrócić się z prośbą o kontakt do osób, z którymi nasz zleceniobiorca poprzednio współpracował.

Dobrą wizytówką jaką powinna mieć profesjonalna firma budowlana jest możliwość zobaczenia wcześniej wybudowanych obiektów na żywo lub na fotografiach – więcej informacji. Podczas prowadzenia rozmów z budowlańcami trzeba zbadać, czy budowa budowa domu kraków domów jest głównym zajęciem ekipy, czy tylko dorywczym. Realizacja inwestycji budowlanej jest skomplikowanym zadaniem dlatego powinno się szukać ekipy remontowe z wielkim w tym zakresie doświadczeniem. W trakcie wyboru ekipy cena nie powinna być podstawowym kryterium wyboru. Bardzo niska cena najczęściej jest związana z niską jakością.

budowa
Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Toteż należy rozpatrywać trzy do pięciu ekip z uśrednionymi cenami i spośród nich wybrać tę najlepszą. Kierując się ich doświadczeniem i jakością. Budowa (warto sprawdzić zawiesia pasowe) domów wiąże się z podejmowaniem wielu trudnych decyzji. I z całą pewnością nie będzie wykonana w tydzień czasu. Dlatego należy sformułować z wykonawcą, czy sam zapewni sobie zaplecze socjalne oraz nocleg. Wszelkie te ustalenia warto skrupulatnie spisać w pisemnej umowie. Kwestie notarialne są bardzo istotne przy tego typu zleceniach. W umowie bezwarunkowo powinna znaleźć się cena, daty realizacji różnych etapów oraz płatności za poszczególne fazy.

Tak więc trzeba poświęcić odrobinę czasu na znalezienie profesjonalnego wykonawcy. Tylko dobrze wyszukana firma budowlana może spełnić marzenie o własnym domu w ustalonym czasie i z pewnością, że będzie to budowla na bardzo długie lata.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes