W jaki sposób zakupić nowe mieszkanie bez ryzyka – rady

mieszkania na brochowie
Gdy planujesz nabyć mieszkanko będące w budowie, musisz wiedzieć, kiedy jest to pewne, a kiedy zaryzykujesz utratę pieniędzy. W tym drugim wypadku możesz obniżyć zagrożenie.

mieszkania na brochowie
Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
Kupno mieszkania zawsze będzie obarczone ryzykiem.

Minimalne jest ono wówczas, gdy posiadłość już istnieje i ma założoną księgę wieczystą. W przypadku mieszkań używanych starczy sprawdzić w księdze, najlepiej tuż przed przeprowadzeniem transakcji, czy sprzedający jest właścicielem tejże nieruchomości oraz czy jest ona „czysta”, zatem nieobciążona zobowiązaniami. Większym zagrożeniem niż np. nieopłacone rachunki może być hipoteka, powszechnie wykorzystywana przez banki jako gwarancja dla pożyczki. Domki z lat 2000-10 są częstokroć lepiej zlokalizowane aniżeli najświeższe inwestycje. To może być przyczyna, dla której warto nabyć mieszkanie z rynku wtórnego. Z przyczyny zawiłych procedur bankowych finalizowanie transakcji może jednak potrwać nawet parę tygodni.
mieszkania na brochowie
Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Księgę wieczystą możesz obadać nie opuszczając domu. Od przeszło 4 lat funkcjonuje internetowa przeglądarka ksiąg wieczystych. Instrukcję, w jaki sposób z niej korzystać, odnajdziesz m.in. na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Pewne jest także nabycie gotowego mieszkania od firmy deweloperskiej.

Podoba Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę schody zewnętrzne bydgoszcz pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Upewnij się tylko, czy możesz się z nią umówić u notariusza celem przeniesienia własności. Niestety, zdarza się, że budowle przez wiele miesięcy stoją skończone, jednakże deweloper nie ma pozwolenia na ich użytkowanie. Wtedy korzystniej poczekać, aż sprawa wyjaśni się. Końcem września 2015 roku jeżeli idzie o nowe mieszkania Wrocław, Kraków, Warszawa, Poznań, Trójmiasto oraz Łódź miały ich do zaoferowana łącznie blisko 11 tys. Musisz się jednak liczyć z tym, iż są one mocno przebrane. Najnowsza oferta:

W nowych inwestycjach wybór domów jest dużo większy. Ponadto coraz to częściej realizują one kryterium cenowe programu „Mieszkanie dla młodych”, w ramach jakiego państwo dopłaca do pożyczek na ich zakup. Dofinansowanie zastępuje udział własny wymagany przez banki. Kiedy zamyślasz nabyć mieszkanko będące w budowie, koniecznie zwróć zatem uwagę, czy i jaki rachunek powierniczy zaproponuje ci deweloper. Jeżeli pragniesz spać spokojnie, znajdź inwestycję z tak zwanym rachunkiem zamkniętym. Dla zainteresowanych:

Jeśli mimo to zdecydujesz się na finansowanie mieszkania bez rachunku (jako że wybór mieszkań na tymże etapie jest większy, a cena niższa), wiedz, że ustawa deweloperska zawiera rozwiązania, dzięki którym klienci bankrutującej firmy nie powinni zostać z niczym. Od czego rozpocząć poszukiwania? Najodpowiedniej od przeszukania internetu, wpisując np.

Intrygujący tekst? Jeżeli tak myślisz, kliknij ten link. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów (http://bmeters.pl/pl/podzielniki_ciepla_i_kosztow_ogrzewania/259/) – one też Cię żywo zaciekawią!

mieszkania na Brochowie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes