W jaki sposób zapewnić dziecku spokojny sen?

Mothercare
Przy kupowaniu wyprawki dla dziecka, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy dziecko zaczyna raczkować lub stawiać pierwsze kroki jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które maluch może ściągnąć i zrobić sobie krzywdę.

Opieka nad małym dzieckiem wymaga wyjątkowej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z prowadzeniem domu. Ponadto podczas zabawy może (adres tej strony Jakie kolory do pokoju dziecięcego
Autor: Benjamin Moore
Źródło: Benjamin Moore

Kolejnym atutem kojca jest opcja nabycia modelu z łóżeczkiem. Sama konstrukcja również ma wiele pozytywnych aspektów. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas przebywania w nim czy próby wyjścia nie wypadnie i nie potłucze się. Posiada metalową budowę, co chroni przed wywróceniem, a dzięki materiałowym wykończeniom dziecko nie podrażni sobie skóry. Każdy kojec ma dodatkowo zamontowane obrotowe kółeczka, dzięki czemu można go przestawiać i ustawiać w różnych częściach w mieszkaniu.

Więcej na

Dodatkowym dodatkiem do kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej zakupie, jednak należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim trzeba dobrać pościel do wzrostu i wieku niemowlaka. Musi być wygodna, wokół wykończeń nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym wypadku maluch mogłoby się skaleczyć. Kolejny ważny punkt, to kwestie zdrowotne. Wyprawka dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest alergikiem trzeba zwrócić uwagę na to z czego jest zrobiona. Nie może zawierać pierz lub innych wkładów wywołujących alergeny. Kolor pościeli także jest istotny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę niemowlaka, co więcej smutny kolor może może wywoływać strach. W poszukiwaniu odpowiedniej pościeli zdecydowanie pomogą katalogi dostępne w sklepach, a także strony internetowe sklepów.

Opublikował

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes