W jakim miejscu na naszej planecie znajduje się raj czyli najbardziej znane atrakcje i niezwykłe miejsca magicznej wyspy Mauritius.

Mauritius
Przeglądając różne zdjęcia z wypraw podróżniczych czasami można trafić na ujęcia wręcz bajkowe, jakby zrobiono je w innym świecie lub były genialnym fotomontażem. Lecz istnieją one naprawdę, znajdzie się na naszej planecie dużo miejsc, które tak potrafią zachwycić. Jeśli więc ktoś zobaczy na fotografii błękitne niebo, podobnie błękitne morze i kołyszący się w oddali jacht, to może być prawie pewien, że zdjęcie to zrobiono na Mauritiusie.

Mauritius
Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Uroki tej wspaniałej krainy, nazywanej również rajską wyspą, doceniali już żeglarze ze średniowiecza, jacy zaczęli się zapuszczać na te odległe.

Podoba Ci taki tekst? To świetnie, sprawdź stronę (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

I wyspa mauritius (więcej na tej stronie) do dnia dzisiejszego pozostała z taką nazwą, o czym może zaświadczyć każdy, kto miał ją chociaż raz okazję zobaczyć. W rzeczywistości prezentuje się jeszcze wspanialej niż na zdjęciach, woda jest jeszcze bardziej przezroczysta, niebo bardziej niebieskie, piasek bardziej żółty. Po prostu prawdziwy raj, i to raj możliwy do zobaczenia przez każdego, bo wycieczki na Mauritius ma w swojej ofercie większość cenionych biur podróży.

Wyprawa na ten niezwykły zakątek świata z Polski dość sporo kosztuje ze względu na koszty transportu. Jednak wszyscy, którzy tam byli twierdzą, że warto było, bo Mauritius może naprawdę dużo zaoferować odwiedzającym. Piaszczyste plaże i czyste morskie wody były już wspominane, lecz tak samo niezwykły będzie zwierzęcy i roślinny świat. I to zarówno świat podwodny, czyli pełne barwnego życia koralowce, ale też na samej wyspie wyspy. Północna jej część porośnięta jest bujną, niespotykaną przyrodą, mieszkańcem której jeszcze niedawno był legendarny ptak Dodo. Więcej na temat egzotycznych podróży.

Mauritius
Autor: Sunny Ripert
Źródło: http://www.flickr.com

Swoimi widokami będą cieszyć oczy przepiękne zielone lasy, pośród których gdzieniegdzie można dostrzec srebrne nitki kilkudziesięciometrowych wodospadów. Takie otoczenie wręcz zachęca do aktywnych form spędzania wolnych chwil, czy to pod powierzchnią wody, podczas nurkowania na rafie, czy w czasie pieszego zwiedzania wyspy. Ale na Mauritiusie znajdzie się także coś dla rozrywkowych, lubiących zabawę urlopowiczów, przykładowo jego stolica Port Louis z czynnymi przez całą noc klubami.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes