W jakim rejonie świata spędzić wakacje w tym roku? Wiesz, gdzie się wybierzesz?

Do wyjazdu na letni urlop wprawdzie zostało jeszcze naprawdę sporo czasu, ale już teraz bardzo dużo osób zastanawia się, w jakim miejscu spędzić je w tym roku. Dla osób, które lubią egzotyczne klimaty, wypoczynek na wypełnionej piaskiem plaży połączony ze zwiedzaniem historycznych miejsc świetnym miejscem wydają się być Karaiby.

Karaiby znajdują się pomiędzy Ameryką Północną a Południową. Tworzą je bardzo liczne wyspy, wiele z nich to popularne destynacje turystyczne. Wśród nich do miejsc nadzwyczaj popularnych zalicza się Dominikana, Jamajka czy też Kuba. Osoby, które postawią na Karaiby wakacje na nich spędzając na pewno nie pożałują swojego wyboru. Karaiby wakacje na nich spędzone to okazja do odpoczynku na gorących, pokrytych piaskiem w kolorze złota plażach, ale również możliwość spędzania czasu nadzwyczaj aktywnie.

Zaciekawił Cię ten materiał? To świetnie, gdyż oryginalny wpis (http://www.ctlgroup.pl/) posiada podobne informacje do prezentowanych.

Wakacje na Dominikanie cieszą się zwiększającym się każdego roku zainteresowaniem wśród naszych rodaków. Spędzając wakacje na Dominikanie, można wypoczywać na plaży, można spędzać czas na uprawianiu sportów wodnych. Wielu turystów podejmuje decyzję o wyjeździe na Karaiby ze względu na możliwość nurkowania w jednych z najpiękniejszych raf koralowych na całej kuli ziemskiej.

Karaiby to nie tylko plaże, rafy koralowe, ale także miejsca z zasługującymi na uwagę zabytkami oraz miejscami, które po prostu trzeba zobaczyć. Do takich miejsc na pewno należą plantacje kawy na Kubie i ulokowany także na Kubie Park Narodowy Desembarca del Granma, który wzbudza zachwyt znacznej części turystów bajecznymi nadbrzeżnymi skałami. Jeżeli już będziemy na Kubie, to obowiązkowo powinno się odwiedzić stolicę wyspy, Hawanę. Najbardziej cenne zabytki tego miasta ulokowane są na Starym Mieście.

Natomiast miłośnicy świata historii, którzy spędzają urlop na Dominikanie z pewnością będą zachwyceni wybudowaną w XV wieku w Santo Domingo katedrą. Natomiast na Dominice nie można pominąć Parku Narodowego Morne Trois Pitos. W jego obrębie leży niezwykle położone gorące źródło, nie brakuje też licznych pokrytych bujną tropikalną roślinnością dolin, a świat flory i fauny jest niezwykle bogaty. Wielu turystów, w tym także z Polski, decyduje się odwiedzić Haiti. Przyciąga ich tutaj klimat, liczne plaże i gościnność mieszkańców.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes