W jakim terminie i dokąd warto pojechać na egzotyczne wakacje?

wakacje
Wakacje przeminęły i przyszła piękna polska złota jesień. Jest o wiele zimniej i pogoda jest mniej przyjazna. Dzień staje się krótszy, a wieczory coraz dłuższe. Do grudnia coraz bliżej. Jedni się radują na samą myśl o świętach, inni natomiast są narzekają, ponieważ nie lubią zimy, przymrozków i śniegu.

wakacje
Źródło: http://www.eccoholiday.com/
Dla tych wszystkich, którym nie odpowiadają uroki zimy, można polecić w tym okresie odbycie egzotycznych wakacji. Kierunków wyjazdów może być wiele: Australia, Dominikana czy może ekwadorskie Wyspy Galapagos? Obecnie w branży podróżniczej można zaobserwować zmiany cenowe.

W ostatnim czasie, ku niedowierzaniu Polaków, ceny wyjazdów do zagranicznych krajów spadły. Niekiedy są one nawet niższe od cen krajowych. Może to faktycznie dziwić, że wczasy egzotyczne są tańsze. Niemniej dla wielu Polaków jest to ciekawa propozycja. Przecież egzotyczne podróże są snem dużej liczby. Marzeniem, które przy aktualnej atmosferze na rynku może być spełnione.

Prezentowane w tym artykule tematy Cię zainteresowały? Jeśli tak, to kliknij ponadto tu – to bardzo użyteczna treść dla sympatyków takiej problematyki.

Dokąd warto jechać jesienią czy zimą? Miejsc godnych polecenia jest dość dużo. Bez wątpienia na szacunek zasługują wspomniane Wyspy Galapagos, zwane również Wyspami Żółwimi, warto sprawdzić oferty. Tamte krajobrazy mogą budzić podziw u każdego urlopowicza.

wczasy
Autor: Alden Cornell
Źródło: http://www.flickr.com

Te wyspy leżą na zachód od Ameryki Południowej i mają pochodzenie wulkaniczne. Jest to aż tak miejsce, że zyskało nawet w szesnastym wieku miano Zaczarowanych Wysp, ponieważ sprawiały wrażenie, że dryfują po oceanie.

Dobrym miejscem na urlop pod palmami jest także Dominikana w Ameryce Środkowej. Mimo tego, że znaczną część obszaru stanowią góry, to w żadnym stopniu nie przeszkadza nieustannemu napływowi turystów. Dominikana jest dość dobrym terenem na urlop praktycznie przez cały rok, bo średnia temperatura wynosi dwadzieścia pięć stopni, a zimą nie spada poniżej dwudziestu stopni Celsjusza. Piaszczyste plaże zalane słonecznymi promieniami oraz piękne palmy są chyba najlepszą wizytówką tego miejsca.

Kolejną egzotyczną możliwością jest Australia, gdzie temperatura od grudnia do lutego wynosi od dwudziestu pięciu do dwudziestu ośmiu stopni. Można tam zarówno leżeć na słońcu, jak i spędzać czas aktywnie zwiedzając.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes